Planujesz zezłomować samochód?

Po naszych polskich drogach jeździ coraz więcej starych aut . Jest to spowodowane faktem, że właściciele są bardzo mocno przywiązani do swoich wiekowych już pojazdów, pomimo tego, że znacząco już minął ich termin użyteczności. Chociaż konieczna jest ich kasacja, nadal przetrzymują swoje ukochane samochody w garażach czy pod wiatami zezwalając na ich dalsze korodowanie. Jest to niestety najgorsze z możliwych rozwiązań, powoduje bowiem z roku na rok obniżenie wartości pojazdu. Złomowanie okazuje się więc idealnym rozwiązaniem w sytuacji gdy przed blokiem lub na podwórku przetrzymujemy zepsute auto. Wielu ludzi nie zdając sobie sprawy z konsekwencji karnych, na własną rękę demontuje powypadkowy pojazd. Często także poszczególne podzespoły oddzielnie wywozi na złomowisko. Jest to jednak nielegalne rozwiązanie dla wycofania z eksploatacji całego pojazdu. W tej sytuacji jedyną właściwą drogą jest oddanie całego niesprawnego auta do kasacji, wynika ono z Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.

Współcześnie koszty remontów samochodowych także w bardzo szybkim tempie rosną. Wiele z tych starych aut nawet po niewielkich stłuczkach kwalifikuje się do całkowitej kasacji. Z czysto ekonomicznego punktu widzenia po prostu nie opłaca się ich naprawiać. Jednak ostateczne postanowienie co do losu samochodu czy go odsprzedać, naprawić czy zezłomować należy do właściciela pojazdu.
Pojawiają się także na rynku firmy, które wręcz żyją z odkupowania od właścicieli wraków pojazdów, w wyniku czego po niewielkich reperacjach ponownie wypuszczają na rynek auta z uszkodzeniami, które z punktu widzenia procedur ubezpieczeniowych powinny już wylądować na złomie. Także po wypadku właściciele sami wolą naprawić swój samochód, gdyż na nieoryginalne części wydadzą dużo mniej niż otrzymają na naprawę z ubezpieczenia.

Pozbycie się starego auta, może okazać się także znacznie bardziej kłopotliwe niż kilkuletniego samochodu. W przypadku sprawnego samochodu bowiem, zainteresowany zawsze się znajdzie, gdy cena samochodu jest jednak bliska złomu, nie jest już tak kolorowo. Najlepszym rozwiązaniem jest dlatego oddanie zniszczonego auta do licencjonowanej Stacji Demontażu. Będziemy mogli wtedy spać spokojnie, bez obaw, czy nowy właściciel na pewno przerejestrował samochód na siebie. Jeśli bowiem tego nie uczyni w razie spowodowania przez niego wypadku będzie to oznaczało dla nas bardzo duże konsekwencje.
W przypadku oddania przez nas auta na złom dobre podzespoły trafią na rynek wtórny, dzięki czemu stacja demontażu zarobi na swoje utrzymanie. Zniszczone i zepsute elementy zgodnie z przepisami ochrony środowiska oraz wymogami prawnymi zostaną zutylizowane.
Ostateczna suma pieniędzy jaką dostaniemy za nasz samochód zależy wyłącznie od masy własnej pojazdu. Jednak bardzo dużo stacji zwraca uwagę, aby ważył on przynajmniej 90 procent masy wbitej w dowód rejestracyjny. Na stronach internetowych wielu stacji demontażu widnieją kalkulatory dzięki którym możemy sprawdzić ile gotówki dostaniemy za określone auto.
Jeśli już zdecydujemy się na odprowadzenie auta do stacji demontażu, warto w tym celu znaleźć profesjonalną i kompetentną firmę. Wartą polecenia stacją jest DWCAR Damian Pawlak. Przedsiębiorstwo to powstało już w 2011 roku i jego główną działalnością jest właśnie złomowanie pojazdów. Oprócz tego prowadzi również sprzedaż części zamiennych dla samochodów przeróżnych marek oraz różnych typów. Firma ta odróżnia się także od innych stacji tym, że od kilku lat oferuje możliwość montażu instalacji LPG. Posiada już olbrzymie doświadczenie w tej dziedzinie, a koszty montażu wynoszą od 1900zł. Na wszystkie montowane przez nich instalacje gazowe firma daje rękojmię 3 lat oraz ma bardzo szybkie terminy realizacji. Oprócz tego przeprowadza również wszelkie poboczne naprawy i usługi związane z instalacjami gazowymi, w tym wymianę butli jeśli zajdzie taka konieczność czy kontrolę pracy instalacji.
Przedsiębiorstwo działa na obszarze całej Wielkopolski, a jego siedziba znajduje się w miejscowości Poniec koło Leszna. Wycena pojazdu przeznaczonego do kasacji jest darmowa, tak samo jak jego transport na złomowisko, gdyż auta firma odbiera własnym transportem. Wystarczy zadzwonić do jej siedziby, a w parę minut osoba zainteresowana otrzyma wycenę auta do kasacji.
Firma DWCAR Damian Pawlak wszystkie dokumenty potrzebne do wyrejestrowania samochodu w Urzędzie Komunikacji i ubezpieczalni załatwia od ręki. Jeśli więc myślisz o kasacji auta to jest firma, której potrzebujesz. Nie tylko zapewnia atrakcyjne ceny, ale także płaci gotówką. Kasacja auta przeprowadzana jest bardzo szybko. Zaufali już im setki klientów z województw: wielkopolskiego i dolnośląskiego, a każdy nowy klient będzie na pewno zadowolony z oferty firmy DWCAR. Jeśli także szukasz takiej właśnie firmy, wpisz w internecie frazy: „kasacja pojazdów Legnica”, „złomowanie aut Legnica” oraz „skup aut Legnica”, a z pewnością ją znajdziesz.