Kolektor danych z systemem Android niezastąpiony w nowoczesnym magazynie!

Kolektory danych zyskują coraz większą popularność w branżach związanych z handlem, usługami i logistyką. Spotykamy je nie tylko w magazynach wielkich przedsiębiorstw, ale także u inkasentów pobierających opłaty, u kurierów i listonoszy. Są one dostosowane do potrzeb użytkujących je osób, w zakresie odpowiadającym roli, jaka mają spełniać.

Kolektor danych (inaczej terminal mobilny) to przenośny komputer, dający niezliczoną ilość możliwości. Wyglądem przypomina duży telefon komórkowy, ale w wersji przemysłowej. Wyposażony jest zazwyczaj w system operacyjny Windows lub Android, przy czym ten drugi pozwala na szerszy zakres korzystania z kolektora i jest bardziej elastyczny. Kolektory danych umożliwiają szybką, dokładną i mobilną pracę, bez pomyłek i poprawek. Wyposażone są w solidną, wytrzymałą i odporną na wstrząsy obudowę, zabezpieczającą przed uszkodzeniem oraz dostaniem sie do środka pyłów. Niektóre z nich posiadają obudowę odporną na zachlapanie, a także na zanurzenie w wodzie, co jest bardzo ważne podczas pracy w terenie przy różnych warunkach pogodowych. Stosowana w kolektorach klawiatura także jest bardzo wytrzymała, ale na tyle wrażliwa, aby nie opóźniać wprowadzania danych. Dodatkowe wyposażenie może stanowić czytnik lub skaner kodów kreskowych, Bluetoth lub WiFi.

Kolektor danych z systemem android ma najszersze zastosowanie w logistyce, gdzie jest bardzo przydatny w skanowaniu etykiet logistycznych, przyjęciach i wydawaniu towarów, a także podczas operacji magazynowych, weryfikacji ilości i cen towarów.  Szeroko używany jest również w spedycji, gdzie wykorzystuje się go do skanowania etykiet adresowych, a także w inwentaryzacji – do skanowania etykiet inwentaryzacyjnych. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest sprzężenie używanego w magazynie kolektora danych z systemem magazynowym, stosownym w danej firmie (np. z oprogramowaniem LoMag) lub firmową bazą danych. Znacznie usprawnia to prowadzenie gospodarki magazynowej oraz pozwala na dużą oszczędność czasu. Kolektor danych to urządzenie, bez którego żaden nowoczesny magazyn nie może się obejść.