Pogotowie kanalizacyjne w Szczecinie

Na co dzień nie zastanawiamy się nad naszą domową instalacją kanalizacyjną, po prostu z niej korzystamy. Dopiero w sytuacji kiedy zaczynają się pojawiać problemy lub nieprzyjemne zapachy z instalacji kanalizacyjnej przekonujemy się jak ważną funkcję pełni ona w naszym domu. W dodatku jeśli należycie o nią nie zadbamy i prawidłowo nie będziemy z niej korzystać, po pewnym czasie może nas czekać nieprzyjemne zaskoczenie.

Z czasem w domowej kanalizacji gromadzi się bowiem bardzo dużo różnego rodzaju zanieczyszczeń, które powodują niedrożność, a nawet zapychanie syfonów. Zwłaszcza w żeliwnych rurach stosowanych w starego typu instalacjach nagromadzone zanieczyszczenia wraz ze żrącymi specyfikami do udrażniania rur wchodzą w reakcję chemiczną tworząc bardzo trudny do usunięcia kamień. Z tego względu nie jest wskazane w przewodach starego typu stosowanie środków chemicznych bardzo silnie żrących. Niedrożność rur nie dotyczy tylko starych, żeliwnych instalacji. W wyniku codziennego użytkowania trudności z drożnością trafiają się niestety również i w stosunkowo nowych rurach.

Warto dlatego odpowiednio dbać o instalację, aby nie doprowadzić do tego typu sytuacji albo przynajmniej zmniejszyć ryzyko zapchania rur. Kluczowe jest, aby nie zabrudzić odpływów odpadkami jedzenia, które mogłyby znaleźć się w syfonie, w tym celu trzeba usunąć je z talerzy zanim trafią one do zlewu. Należy też osłonić odpływy wanien, brodzików i umywalek łazienkowych drobnymi sitkami, które zatrzymają przede wszystkim włosy i zapobiegną ich przedostawaniu do kanalizacji. Odpływy kuchenne zazwyczaj zapychają się w konsekwencji wylewania do nich fusów po kawie i herbacie. Nie zwracamy też uwagi na wylewanie do zlewu kuchennego roztopionego, gorącego tłuszczu, który to stygnąc w rurach zmienia się ze stanu ciekłego w stan stały tworząc wraz z różnymi innymi odpadkami bardzo trudny do usunięcia zator.

Istnieją także inne przyczyny powstawania zatorów w rurach kanalizacyjnych. Często jest to wywołane pomyłkami powstałymi w pierwszym etapie projektowania całej instalacji lub w momencie jej wykonawstwa. Pomyłki te to na przykład zbyt małe średnice rur przy dużej ilości wykorzystanych kolanek.

Niestety nawet idealnie zaprojektowana i wykonana instalacja ma prawo się zapychać, w przypadku gdy nie będziemy z niej należycie korzystać. Niedbałość o kanalizację oraz błędy w eksploatacji są najczęstszym powodem powstawania zatorów w kanalizacji.

Powinno się dlatego profilaktycznie od czasu do czasu przepłukać zlew gorącą wodą. Takie działanie wpływa bowiem bardzo dobrze na drożność rur. Bardzo popularne jest również wsypywanie co jakiś czas do odpływu sody oczyszczonej i zalewanie jej octem spirytusowym. Metody te są całkowicie naturalne i nie posiadają dzięki temu toksycznych właściwości, które charakteryzują środki chemiczne.

Gdy wystąpią jednak takie symptomy jak wolniejszy odpływ wody czy bulgotanie w syfonie, oznacza to, że przewody instalacyjne mogły się już częściowo zapchać. Musimy już wtedy określić przyczynę zatoru i podjąć pierwsze kroki w celu przeczyszczenia kanalizacji, aby nie dopuścić do ich całkowitego zapchania. Jeśli taki zator nie powstał głęboko być może wystarczy jedynie oczyścić syfon lub udrożnić go za pomocą przepychaczki.

Pojawiają się jednak sytuacje, w których nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z zatorem w kanalizacji i musimy poprosić o pomoc specjalistę. Warto wtedy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która sprawnie i kompetentnie zajmie się naszymi niedrożnymi rurami. Pogotowie kanalizacyjne Szczecin to jest firma, której właśnie potrzebujemy i która z pewnością nam pomoże

Przedsiębiorstwo to jest do dyspozycji swoich klientów 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Usługi świadczone przez firmę są bardzo wysokiej jakości, dzięki wykorzystywanemu specjalistycznemu i nowoczesnemu sprzętowi renomowanej firmy Rothenberg jaki przedsiębiorstwo posiada w swoim asortymencie.

Firma posiada wykwalifikowaną kadrę techniczną z odpowiednimi uprawnieniami i kwalifikacjami, która szybko przyjeżdża na miejsce awarii i likwiduje przyczynę. Udrażnianie kanalizacji Szczecin, czyszczenie kanalizacji Szczecin, oraz naprawa instalacji sanitarnych to jest właśnie to w czym przedsiębiorstwo się specjalizuje. Oprócz tego udrażnia również kanalizację deszczową oraz sanitarną. Lokalizacja rur kanalizacyjnych Szczecin oraz inspekcja TV kanalizacji Szczecin także należy do zadań firmy. Gwarancją profesjonalnie wykonanych przez firmę usług jest także co rok wymieniany na nowy park maszynowy.
Zasięg działania pogotowia kanalizacyjnego obejmuje nie tylko Szczecin, ale również takie miejscowości jak: Zieleniewo, Mierzyn, Przecław, Dobra, Dołuje czy Police. Oferuje także swoje usługi w mniejszych przygranicznych miasteczkach u naszych niemieckich sąsiadów.