Zalety nagrobków z granitu

zakład kamieniarski Kielce

Nagrobki wykonywane są z najróżniejszych materiałów. Podstawą jest jednak to, aby materiał z którego tworzony jest nagrobek, był jak najbardziej wytrzymały. Musimy bowiem pamiętać, że nagrobek będzie narażony na działanie czynników atmosferycznych takich jak deszcz, grad czy śnieg. Musi on też wykazywać dużą odporność zarówno na niskie, jak i wysokie temperatury. Zakład kamieniarski Kielce oferuje wysoką jakość materiałów z których wykonywane są nagrobki  jak i mnogość ich wzorów oraz kolorów. 

Zanim zamówisz nagrobek udaj się do zarządcy cmentarza

Pierwszą czynnością, która powinniśmy przedsięwziąć zanim zamówimy wybrany nagrobek, jest uzyskanie informacji od zarządcy cmentarza dotyczącej dopuszczalnych jego wymiarów. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku nagrobków podwójnych które są nie tylko większe ale i cięższe od pojedynczych. Po uzyskaniu informacji od zarządcy cmentarza dotyczącej dopuszczalnych wymiarów nagrobka, możemy przystąpić do poszukiwania zakładu kamieniarskiego. 

Wybieraj specjalistów w zakresie kamieniarstwa

Podstawą do wyboru odpowiedniego zakładu kamieniarskiego, jest przede wszystkim wiedza oraz doświadczenie jego pracowników w zakresie wykonywania nagrobków. Oczywiście bardzo ważna będzie także cena nagrobków – zarówno pojedynczych jak i podwójnych. Nie bez znaczenia będzie także czas realizacji – w tym przypadku jednak pośpiech nie jest wskazany. Czasem lepszy rozwiązaniem jest poczekać dłużej na realizację zamówienia, aby końcowy jego efekt w stu procentach nas satysfakcjonował. 

Niezwykle istotną kwestią jest także to, że nagrobek może zostać postawiony dopiero po ściśle określonym czasie od pochówku. Z reguły, minimalny czas po którym można postawić nagrobek to 6 miesięcy od daty pogrzebu. Wiąże się to z osiadaniem grobu po pogrzebie. Nie można zapominać o tym, że ziemia jest spulchniona, a zatem czas jest niezbędny do tego aby odpowiednio się ona ułożyła.