Biustonosze usztywniane – dla kogo są najlepsze?

biustonosze usztywniane

Wybór odpowiedniego biustonosza wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Pod uwagę należy wziąć wiele czynników, w tym dopasowanie wybranego stanika do rozmiaru biustu. Nie każdy rodzaj biustonosza będzie też dla nas dobry. Część kobiet lepiej się będzie czuła w biustonoszach typu push-up, część w klasycznych, koronkowych a jeszcze inne – wybiorą biustonosze usztywniane. Temu ostatniemu ich rodzajowi, poświęcony będzie niniejszy artykuł. 

Biustonosze usztywniane – czyli jakie?

Biustonosze usztywniane, w odróżnieniu od klasycznych, wyposażone są w specjalną wkładkę, która dodatkowo podnosi a także usztywnia biust. Właśnie z tego względu są one dedykowane dla kobiet, które mają małe piersi a w dodatku borykają się one z problemem ich opadania. Biustonosz, który został wyposażony w usztywnienie, skutecznie maskuje wszelkie niedoskonałości i jednocześnie podkreśli walory. Bardzo często jednak biustonosze usztywniane są mylone z popularnymi push-upami. Czym zatem różnią się od siebie te dwa rodzaje biustonoszy?

Biustonosz push-up to nie to samo, co biustonosz usztywniany

Czym różnią się od siebie biustonosze typu push-up i usztywniane? Różnica jest bardzo prosta i dość zasadnicza. Pierwszy z nich, ma za zadanie przede wszystkim optycznie powiększyć biust, a co za tym idzie – dedykowany jest dla kobiet o małych piersiach. Oczywiście, push-up dodatkowo także usztywnia, jednakże nie jest to główna jego funkcja. Z kolei biustonosz usztywniany, ma przede wszystkim utrzymać biust w odpowiedniej pozycji. Dedykowany jest dla wszystkich kobiet, które mają problem z opadającymi piersiami – spowodowanym np. karmieniem niemowląt. 

Gdzie kupować biustonosze?

Miejsce zakupu biustonosza, ma ogromne znaczenie. Pamiętajmy o tym, że wybierając renomowane sklepy – w tym także te internetowe – zyskujemy gwarancję, że nasz biustonosz będzie nie tylko odpowiednio dopasowany, ale też – co jest najważniejsze – trwały. Nie kupujemy bielizny na chwilę – najczęściej ma nam ona posłużyć przez kilka miesięcy. Warto zatem zadbać nie tylko o samą jakość wykonania biustonosza, ale też i dobór odpowiedniej tkaniny, która po wypraniu nie będzie się niszczyć.