Ubezpiecz się przed podróżą!

„Mądry Polak po szkodzie” – to powiedzenie pasuje do wielu aspektów naszego życia. Wspaniałym przykładem potwierdzającym tę teorię może być wypadek na wyjeździe wakacyjnym. W końcu wybierając się na urlop nie myślimy o problemach, które mogą mieć miejsce, tylko o błogim lenistwie z rodziną. Tym samym już będąc na etapie planowania wakacji, czy zimowego wyjazdu na narty wielu z nas zapomina, aby odpowiednio zabezpieczyć się przed tego typu zdarzeniami.

Być może wielu z nas nie zdaje sobie w ogóle sprawy, że istnieje ubezpieczenie turystyczne, które zapewnia taki komfort. Niektórzy dopiero po pierwszym poważniejszym wypadku dochodzą do wniosku, że naprawdę warto je wykupić. Ta polisa bezpieczeństwa gwarantuje nam bowiem komfortową, a przede wszystkim spokojną podróż. Ubezpieczenie turystyczne to nie tylko ochrona w razie wypadku. Dzięki niej nie pozostajemy sami sobie w razie jeszcze innych problemów zdrowotnych. Tym bardziej, że będąc na wakacjach za granicą często nie wiadomo gdzie się udać w razie problemów, a choroba niestety nie wybiera. ubezpieczenie KL

W dodatku tego typu ubezpieczenia chronią nas również w sytuacji, gdy z przyczyn od nas niezależnych jesteśmy sprawcą czyjegoś nieszczęścia. Możemy mieć spore kłopoty, gdy nie mamy na przykład wykupionej polisy z ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej.

Najważniejszym elementem wszystkich świadczeń medycznych jakie gwarantuje nam polisa w czasie zagranicznego wyjazdu jest jednak tak zwane ubezpieczenie KL. Oznacza to, że wszelkie koszty leczenia również pokryje nasz ubezpieczyciel. Mowa o transporcie medycznym do szpitala, pobycie tam, niezbędnych badaniach medycznych, a także bezpiecznym wcześniejszym powrocie do kraju, jeśli oczywiście będzie to konieczne.

Narodowy Fundusz Zdrowia również proponuje nam rozwiązanie. Mowa o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego. Gdy rezygnujemy z wykupienia prywatnego ubezpieczenia KL, warto wiedzieć, że oferta NFZ obejmuje wyłącznie podstawową opiekę medyczną. W dodatku opieka ta obejmuje jedynie kraje UE i UFTA. Ubezpieczenie KL nie dość, że funkcjonuje na całym świecie, uwzględnia koszty ratownictwa oraz transport medyczny do kraju poszkodowanego.

Chcesz wiedzieć więcej, wejdź na: https://ubezpieczenieturystyczne.online/