Tartak Halama – elementy na więźbę dachową

Ostatnimi czasy przyglądając się rozpoczętym już budowom na obrzeżach miast, a czasami nawet na naprawdę cichej i spokojnej wsi, można zauważyć, że bardzo popularne stało się budowanie drewnianych domów. Z pewnością jest to wybór uzasadniony wieloma istotnymi czynnikami. Nie tylko chodzi tutaj o trend, ponieważ i tak obecnie dominuje tradycyjny styl budowy. Chodzi tutaj jednak na przykład o oszczędność energii cieplnej. Wielu ludzi w ten sposób chce dostosować się również do potrzeb ekologii i ochrony środowiska. Niewątpliwie dom z drewna kojarzy się przede wszystkim ze zdrowym wnętrzem oraz naturalną stylistyką. I wbrew temu co mówią dookoła ludzie, dom z drewna potrafi przetrwać wiele długich lat.
Jednak decydując się na taki dom bardzo ważne, aby wybrać odpowiedni projekt, wszystko szczegółowo zaplanować, a oprócz tego zdecydować się na idealne do tego drzewo.

Mnóstwo osób uważa bowiem, że każde drewno jest takie samo, nic bardziej mylnego. Zarówno na budowę domu, a także i więźbę dachową zakładaną w standardowym budownictwie, stosowane drzewo musi być proste, zdrowe oraz bez szkodników. No i przede wszystkim bardzo dobrze wysuszone i zaimpregnowane. Przeważnie wybiera się do tego drzewa iglaste, a dokładniej sosnę i świerk. Przesądza o tym w dużej mierze atrakcyjna cena w porównaniu z innymi rodzajami drzew.
Gdzie w takim razie powinniśmy udać się po pierwszorzędne i prawidłowo zaimpregnowane drzewo? Jaka firma zagwarantuje nam krokwie i wszelkie elementy drewniane najwyższej jakości?
Nie zastanawiając się dłużej warto wybrać się do tartaku Halama. Mieści się on blisko Gostynina w miejscowości Leśniewice. Jest to przedsiębiorstwo rodzinne niewątpliwie z długoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki temu mamy więc pewność, że znają się dokładnie na tego typu działalności.

Produkty wytwarzają bowiem za pomocą traku ramowego, traku taśmowego oraz wielopiły. Tym samym zajmują się przede wszystkim przerobem drewna wielkogabarytowego, czyli takiego, z którego powstanie więźba dachowa oraz krokwie, a nawet elementy na budowę całego domu.

W dodatku wielu przyszłych klientów z pewnością ucieszy fakt, że drewno pozyskiwane do Tartaku Halama pochodzi jedynie z lasów, w których prowadzona jest prawidłowa gospodarka. Oznacza to, że miejsca, z których wycinane jest drewno mają zapewnioną pełną odnawialność zasobów, co jest poświadczone certyfikatem FSC.
Tartak ten swoje usługi kieruje nie tylko do klientów mieszkających w Gostyninie czy okolicach. Mieszkańcy Kutna czy Płocka także mogą otrzymać tam drewniane elementy wielkogabarytowe niezbędne na przykład do budowy dachu. Posiadają również własny transport, dzięki czemu z łatwością mogą dowieść klientom potrzebne materiały, a także je rozładować. Tartak ten zajmuje się jednak głównie produkcją więźby dachowej, kontrłat, łat oraz tarcicy budowlanej. Oprócz drewnianych elementów do budowy dachu oferują też ich montaż, jak również sprzedaż pokryć i akcesoriów dachowych.
Jeśli szukacie takiego właśnie przedsiębiorstwa, wpiszcie w internecie „budowa domów Kutno”, „deska tarasowa Płock”, a przede wszystkim „więźba dachowa Kutno”, a z pewnością traficie na ich stronę.