Inteligentny zegarek z GPS – urządzenie pełne możliwości!

Smartwatch to inteligentny zegarek, który zyskuje zarówno wśród młodzieży jak i dorosłych coraz większą popularność.  Jest to zegarek z GPS wyposażony w mnóstwo ciekawych funkcji. Jego podstawową zaletą jest współpraca ze smartfonem, która jest możliwa po zainstalowaniu specjalnej aplikacji.

Smartwatche w zależności od producenta posiadają najprzeróżniejsze funkcje oraz dają rozmaite możliwości. Z powodzeniem mogą nam zastąpić telefon komórkowy, gdyż po zainstalowaniu karty SIM, umożliwiają nawiązywanie i odbieranie połączeń, a odczytywanie wiadomości tekstowych. Za ich pomocą możemy otrzymywać powiadomienia o aktywności np. na serwisach społecznościowych, mogą one mierzyć poziom naszej aktywności fizycznej (pomiar tętna, ilość kroków, jakość snu), pozwalają grać w gry, odtwarzają muzykę, posiadają aparat fotograficzny, kalkulator, stoper i wiele innych funkcji.

zegarek z GPS

Na sprawną obsługę smartwatcha pozwala dotykowy  wyświetlacz, który poprzez wybranie odpowiedniej opcji umożliwia odebranie lub odrzucenie połączenia, a także odczytanie wiadomości SMS lub e-mail. Wiele nowoczesnych smartwatchy swoim zaawansowaniem dorównuje smartfonem i z powodzeniem może go zastąpić. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie zwłaszcza dla dzieci w wieku szkolnym, gdyż smartwatch jest noszony na ręku i znacznie trudniej go zgubić lub uszkodzić.  Poza tym zwykle są one wodoszczelne i wytrzymują ekstremalne warunki atmosferyczne.

Oprócz dostępnych funkcji przy wyborze smartwatcha bardzo ważny jest jego design. Różnią się one wyglądem od tradycyjnych zegarków. Zwykle są większe i posiadają grubszy pasek, ale występują w najróżniejszych wzorach, kolorach i są wykonane z różnych tworzyw. Znajdziemy wśród nich modele w stylu damskim, męskim, i przeznaczone dla dzieci.

Należy pamiętać, że inteligentny zegarek jest bardzo zaawansowanym urządzeniem, dlatego należy się liczyć z tym, że długość jego pracy na baterii jest ograniczona. Czas pracy baterii w zależności od modelu i jego ceny może wynosić od kilkunastu godzin do 2-3 dni.

Smartwatche to urządzenia mogące w znacznym stopniu ułatwić codzienne funkcjonowanie.  Już w tej chwili ich możliwości są bardzo duże, a wciągu najbliższych lat z pewnością jeszcze wzrosną. Nie jest wykluczone, że zaskoczą użytkowników takimi funkcjami, o których nawet nam się nie śniło.