Profesjonalny Ośrodek Doskonalenia Kierowców

Kończąc osiemnaście lat każdy młody człowiek nie może się doczekać, aby wreszcie iść na prawo jazdy, zdać egzamin i prowadzić samodzielnie auto, bez ingerencji osób trzecich. Być może rodzice zrobią mu w dodatku niespodziankę i kupią upragnione cztery kółka.
W pierwszej kolejności należy jednak zacząć od znalezienia odpowiedniej szkoły nauki jazdy. Wybór ten nie jest jednak łatwy. W tej chwili mamy bowiem na rynku mnóstwo Ośrodków Szkolenia Kierowców, które w dodatku robią gigantyczną walkę cenową. Egzamin na prawo jazdy nie należy jednak do przyjemności i każdy podopieczny szkoły nauki jazdy nie chciałby podchodzić do niego kilka razy. Zdawalność w danej szkole w jakimś stopniu łączy się zazwyczaj z wysoką jakością przekazywanej wiedzy, jednak nie tylko na to musimy zwracać uwagę. Z pewnością nie możemy oszczędzać na bezpieczeństwie naszych bliskich i wybierać najtańszej szkoły.

Są również szkoły nauki jazdy, które nie przywiązują dużej wagi do odpowiedniego wywiązywania się ze swoich obowiązków. Niektórzy instruktorzy często dla swojego własnego komfortu nie prowadzą nawet zawartej w umowie liczby godzin zajęć teoretycznych, a starają się jedynie jak najszybciej je skończyć. Jazdy na mieście zamiast godziny zegarowej wykonują godzinę lekcyjną. Zdarza się także, że nie wyruszają w ogóle z kursantami po za miasto, co w konsekwencji powoduje, że boją się oni później jechać szybciej niż 60km/h, nie wspomnę już o wyprzedaniu po za obszarem zabudowanym.

Ze statystyk policyjnych wynika niestety, że to właśnie młodociani kierowcy powodują 25 procent wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Wynika to głównie z brawury i niedostosowania prędkości do sytuacji na drodze w określonych warunkach atmosferycznych.

Obserwując zdawalność w poszczególnych szkołach nauki jazdy za pierwszym razem egzamin zdaje zaledwie 30 procent kursantów, co oznacza, że 70 procent podchodzi jeszcze przynajmniej raz. Bywają także i tacy, którzy próbują swoich sił kilka, a nawet i kilkanaście razy, przechodząc jeszcze większy stres i ponosząc przy tym niemałe koszty. Warto dlatego wybrać rzetelną i pewną szkołę, aby szybko zdać egzamin i cieszyć się upragnionym prawem jazdy.

Aktualnie jest już w Polsce około 6600 szkół nauki jazdy. Czym w takim razie powinniśmy sugerować się szukając dobrej szkoły? Przeważnie większość ludzi patrzy na zdawalność, ceny oraz wolne terminy, zapominają jednak, że najważniejszy jest realny poziom wykształcenia i przygotowanie podopiecznych do samodzielnej jazdy.

Jeśli szukacie takiej właśnie szkoły, to Expert – Szkoła Nauki Jazdy Bytom jest z pewnością dla Was. Posiada profesjonalną kadrę, która w prosty i przyjazny sposób umie objaśnić wszelkie zagadnienia związane z przepisami ruchu drogowego. Dzięki niej z pewną i ugruntowaną wiedzą, bez większego stresu podejdziecie do egzaminu na prawo jazdy. Nauka Jazdy Bytom daje gwarancję, że kursant po zaliczonym już egzaminie pewnie i bezpiecznie samodzielnie wyjedzie na drogę.
Wystarczy, że wpiszecie w internecie frazy „Szkoła Jazdy Bytom”, „Prawo Jazdy Bytom”, a z pewnością ją znajdziecie i będziecie zadowolenia z jej usług.