Czy znasz już jeleniogórskie biuro rachunkowe?

Planując współpracę z biurem rachunkowych wiele przedsiębiorstw ogranicza się przeważnie do pytania o cenę usług i na tej podstawie dokonuje wyboru.
Obszar świadczonych prac rachunkowych proponowanych przez biura jest na ogół porównywalny, ponieważ wynika on z przepisów prawa. Zalicza się do niego obsługa kadrowo-płacowa oraz rachunkowość podatkowa. Każde wykwalifikowane profesjonalne biuro rachunkowe teoretycznie powinno świadczyć usługi na podobnym poziomie. Występują tu jednak pewne różnice. Zależą one między innymi od wielkości biura rachunkowego, ponieważ im więcej obsługiwanych nabywców, tym każdy jednostkowy klient staje się bardziej anonimowy. W mniejszym biurze rachunkowym można więc zauważyć indywidualne podejście do klienta, efektywną z nim komunikację, a co za tym idzie też szczegółowe uwzględnianie jego potrzeb. Jeśli zajdzie konieczność małe biuro rachunkowe jest gotowe rozwiązać jego pilne problemy nawet poza standardowymi godzinami pracy biura.

W wielkich biurach występuje też bardziej rozproszona odpowiedzialność oraz wydłużony czas wymiany poszczególnych informacji, które mogą negatywnie wpływać na jakość pracy. Może to też spowodować opóźnienia z wprowadzaniem do systemu określonych dokumentów i w konsekwencji ujemnie oddziaływać na wynik finansowy.

Duże biura rachunkowe posiadają też i zalety, mają bowiem szerszą specjalizację dzięki czemu mogą oferować klientom usługi przekraczające zwykłą rachunkowość, mogą to być na przykład różnego rodzaju kredyty czy ubezpieczenia.

Wszystkie biura rachunkowe zarówno te małe jak i te duże, jeśli chcą usługowo prowadzić księgi rachunkowe muszą posiadać zezwolenie Ministerstwa Finansów, określane Certyfikatem bądź Świadectwem Kwalifikacyjnym. Jest ono imienne, oznacza to, że nie otrzymuje go biuro rachunkowe, ale na przykład główna księgowa, która je założyła. Jeśli biuro nie jest w posiadaniu takiego zezwolenia musi liczyć się z konsekwencjami karnymi.

Potencjalny klient szukając dobrego biura rachunkowego niestety zwraca głównie uwagę na cenę oferowanych usług. Wielokrotnie zdarza się, że aby sprostać oczekiwaniom klienta biura rachunkowe zmniejszają cenę, a w konsekwencji przyjmują do pracy osoby o niedostatecznych kwalifikacjach, którym mogą wypłacać niższe wynagrodzenia. Okazuje się potem , że Świadectwo Kwalifikacyjne posiada wyłącznie jedna zatrudniona osoba.

Szukając właściwego biura rachunkowego do rozliczania naszych finansów warto najpierw zwrócić uwagę na jego doświadczenie. W zależności od naszych potrzeb musimy sprawdzić jaki obszar działań ma określone biuro rachunkowe. Istotne jest, aby rozliczało nie tylko książkę przychodów i rozchodów jeśli tego oczekujemy, ale również i pełną księgowość czy ryczałt. Dzięki czemu przy zmianie sposobu opodatkowania nie musimy zmieniać biura rachunkowego. Za przykład kompetentnego biura może nam posłużyć „Mar-Tax” – biuro rachunkowe w Jeleniej Górze. Prowadzi ono nie tylko księgi rachunkowe, ale także KPIR, obsługę pracowniczą czy ryczałt.
Jeleniogórskie biuro rachunkowe zajmuje się też sporządzaniem analiz finansowych, sprawozdawczością finansową czy rozliczeniami rocznymi. W swoim zakresie działań zapewnia całkowitą poufność. Jelenia Góra biuro rachunkowe „Mar-Tax” pełni jednak nie tylko zadanie biura księgowego, jako pełnomocnik może też reprezentować swoich klientów przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędem Skarbowym. Jeśli więc zamierzasz podjąć współpracę z biurem rachunkowym – wybierz Biuro rachunkowe Jelenia Góra, a na pewno spełni Twoje najśmielsze oczekiwania.