Profesjonalne diagnozy psychologiczne w Warszawie

Świat wokół nas z dnia na dzień staje się coraz bardziej wymagający. Każdy człowiek zmaga się z małymi bądź dużymi problemami i niekiedy jest postawiony przed trudnymi decyzjami. Ogrom obowiązków, stres w pracy do tego szybkie tempo życia i wielu ludzi nie może sobie z tym poradzić. Polacy stają się coraz mniej odporni. Duże znaczenie ma tutaj także presja otoczenia, a i problemy dnia codziennego, dotykające nas choroby odznaczają swoje piętno na naszym zdrowiu psychicznym. Można powiedzieć wręcz, że stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Często pojawia się również sformułowanie, że jest to choroba cywilizacyjna, a ogrom Polaków przyznaje, że odczuwa jego negatywny wpływ na stan zdrowia psychicznego i fizycznego. Nie każdy z nas umie poradzić sobie z problemami i rozładować emocje. Większość dusi je w sobie co w konsekwencji powoduje pojawienie się różnego rodzaju chorób psychicznych na przykład… depresji.
Przywołane wyżej przykłady nie są jedynymi, które wpływają negatywnie na stan naszego zdrowia psychicznego. Wbrew pozorom ogromne znaczenie ma tutaj także brak ruchu, nieodpowiednia dieta oraz różnego rodzaju nałogi. W połączeniu ze stresem w pracy oraz długotrwałym przemęczeniem mogą siać olbrzymie spustoszenie w naszym organizmie, a czasami nawet zagrażać naszemu życiu.


Gdzie powinniśmy w takim razie szukać pomocy? Czy sięgnąć po nią do psychiatry bądź psychoterapeuty? Jak otworzyć się z problemami przed zupełnie obcą osobą? Wielu z nas wciąż uważa to za temat tabu i nie chce przyznać się, że spotkał ich tego typu problem. Tym bardziej, że każdy człowiek jest inny, ma inne doświadczenia życiowe i inaczej przeżywa życie, a w dodatku nie ma na świecie dwóch identycznych problemów z takimi samymi rozwiązaniami.
Świat wokół nas coraz bardziej nagłaśnia tematy związane z naszym zdrowiem psychicznym, z którymi współcześnie boryka się człowiek. W telewizji pojawiają się programy, w których goszczą znani psychoterapeuci poruszający problem choroby cywilizacyjnej, ale też w czasopismach znajdują się specjalne rubryki z cennymi radami psychologów lub psychoterapeutów. Jednak nawet najbardziej profesjonalne i kompetentne media nie przeżyją za człowieka jego życia, nie rozwiążą jego problemów, które pojawią się na jego drodze i nie podejmą za niego odpowiednich decyzji. Nie uczyni tego też najlepszy psychoterapeuta… jednak może pomóc człowiekowi odnaleźć właściwą drogę oraz znaleźć odpowiednie sposoby na radzenie sobie z problemami. Wykorzystując własną wiedzę oraz doświadczenie jest gotowy pomóc nawet najbardziej zagubionemu człowiekowi odkryć samego siebie.


Wraz z nagłośnieniem tematu choroby cywilizacyjnej jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe poradnie psychologiczne i psychoterapeutyczne. Wkoło aż roi się od tego rodzaju ośrodków, a na dużej ilości bilbordów widoczne są związane z nimi reklamy: „dobry psycholog Warszawa”, „ terapia rodzin Warszawa”, „terapia uzależnień Warszawa”, „diagnoza psychologiczna Warszawa”, zachęcające do skorzystania z konsultacji. Jeśli stoisz przed podobnym problemem nie wierz wszystkim reklamom i udaj się do właściwej osoby, która może Ci pomóc i posiada odpowiednie doświadczenie.
Znanym i kompetentnym psychoterapeutą, niejednokrotnie goszczonym i udzielającym swoich porad w programach telewizyjnych jest Jolanta Szczepaniak. To nie tylko zwyczajny psycholog, jest także terapeutą uzależnień, doradcą zawodowym oraz coachem. Jak sama o sobie mówi: „nie jest człowiekiem orkiestrą, a jej kompetencje służą jednemu – realnej pomocy w uzyskaniu dobrostanu”. Pomaga ludziom na różnych zakrętach życiowych, w wyjściu z depresji, w naprawie związku, a czasami w odkryciu swojego wewnętrznego „ja” i uwolnieniu ukrytego w człowieku potencjału. Każdy człowiek jest inny, ma swoją własną historię z charakterystycznymi dla niego celami, namiętnościami, a przede wszystkim… lękami.
Mając świadomość i analizując działanie określonych mechanizmów generujących problemy psychoterapeuta potrafi je przezwyciężyć wykorzystując do tego odpowiednie narzędzia. Pani Jolanta zajmuje się nie tylko psychoterapią indywidualną, specjalizuje się także w psychoterapii par i rodzin wykorzystując do tego wiele szkół psychoterapii. Jej praca to jej życiowa pasja, dlatego czerpie bardzo dużo przyjemności z dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi ludźmi prowadząc kiedy tylko pojawi się taka szansa warsztaty edukacyjne, profilaktyczne i rozwojowe. Wielkim osobistym przeżyciem jest dla niej możliwość niesienia pomocy innym i wyprowadzania ich z zakrętów, które pojawiają się na ich drodze, gdyż sama odczuła na sobie pozytywny wpływ psychoterapii.
Jeśli potrzebujesz znaleźć odpowiedzi na mnóstwo nurtujących Cię pytań związanych z Twoim zdrowiem psychicznym albo jedynie porady eksperta skorzystaj z jej pomocy, a na pewno odzyskasz radość życia i znajdziesz swoje wewnętrzne „ja”. Wpisując w internecie frazy: „terapia par warszawa”, „psychoterapia par warszawa”, „psychoterapia rodzin warszawa”, „psychoterapia warszawa” na pewno ją znajdziesz i odmienisz swoje życie.