Usługi pielęgniarskie w domu chorego

Lista chorób, które mogą skazać człowieka na wielotygodniowe, a niekiedy i wieloletnie pozostanie w łóżku jest bardzo długa. Do tych najgorszych należą między innymi wylew, udar, choroby: Parkinsona oraz Alzheimera czy stwardnienie rozsiane. Ważne jest, aby chory miał w tym czasie odpowiednią opiekę. Choć jest to dla niektórych ogromne wyzwanie i niekiedy konsekwencją tego jest reorganizacja własnego życia, bliskie osoby i tak przeważnie decydują się na pozostawienie chorego w domu przy sobie. Zdają sobie bowiem sprawę, że nikt inny nie zapewni im takiej opieki jak oni sami. Po za tym mają bardzo dużo cierpliwości do chorego, a także wytrzymałości fizycznej i psychicznej.
Dbanie o osobę przewlekle chorą czy niepełnosprawną nie wiąże się jedynie z poświęceniem i dobrą organizacją, ale także z posiadaniem konkretnej, fachowej wiedzy, chociażby o dawkowaniach leków czy zasadach higieny. Zdarza się często, że chorzy będący pod opieką rodziny w domu wymagają ciągłego podawania kroplówek, w celu przetoczenia jak największej ilości płynów. Dzięki podłączeniu wlewu kropelkowego w domu możemy zaoszczędzić choremu dodatkowego wysiłku i stresu z tym związanego.
Niekiedy przez kroplówki w domu Gdynia  podawane są jedynie substancje, które mają za zadanie uzupełnić płyny, elektrolity czy witaminy w organizmie. W zależności od potrzeb pacjenta składają się one z różnej kombinacji i proporcji jonów podstawowych pierwiastków, wartości odżywczych czy witamin. Wlewy kropelkowe są też podawane przy bardzo ciężkich schorzeniach jako element stałego leczenia, mowa mianowicie o lekach przeciwnowotworowych. Niezależnie jednak od tego czy są to wlewy kilkukrotne czy jednorazowe muszą być aplikowane w sposób profesjonalny. Nie każda kroplówka może być podawana jednak w domu chorego, niektóre typy przetoczeń mogą być wykonane tylko w szpitalu lub gabinecie zabiegowym w dodatku pod kontrolą wykwalifikowanego personelu.
Pielęgniarki z dużym doświadczeniem przy wykonywaniu wkłucia, wykonają to niemalże bezboleśnie. Znakomicie poradzą sobie też ze zlokalizowaniem naczyń krwionośnych u osób otyłych, u których ciężko jest znaleźć żyły znajdujące się tuż pd skórą. Tak samo z pacjentami o kruchych i delikatnych żyłach.
Warto dlatego skorzystać z usług pielęgniarskich świadczonych w domu pacjenta. Nie tylko podłączą kroplówkę choremu, ale wykonają jeszcze mnóstwo innych usług, jeśli będziemy oczywiście tego potrzebować. Mogą bowiem wyręczyć nas przy zmianie opatrunków czy leczeniu ran przewlekłych. Wielu już leżących pacjentów wymaga w domu również podania zastrzyków, cewnikowania pęcherza moczowego, zdjęcia szwów, pobierania krwi czy żywienia pozajelitowego. Niestety bez pomocy profesjonalnej pielęgniarki nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami. Przy długoterminowej opiece domowej warto zapewnić choremu obecność wykwalifikowanej pielęgniarki 24 godziny na dobę. Dzięki temu przy różnego typu problemach od razu mamy obok siebie profesjonalną pomoc, która niejednokrotnie może ocalić życie chorego w sytuacji gdy na karetkę trzeba by było zbyt długo czekać.