Torby płócienne i ich zalety

Torby płócienne pod wieloma względami  przewyższają foliowe jednorazówki, nic więc dziwnego, że błyskawicznie zyskują na popularności. W czasach, gdy świadomość ekologiczna społeczeństwa rośnie, konsumenci coraz chętniej sięgają po torby bawełniane, filcowe czy jutowe. Wszystkie te torby są w pełni biodegradowalne, a tym samym bezpieczne dla środowiska naturalnego, czego nie możemy powiedzieć o foliowych jednorazówkach, które rozkładają się w środowisku naturalnym w najlepszym wypadku przez kilkaset lat.

Jeszcze niedawno robiąc zakupy nie mieliśmy możliwości zakupić przy kasie sklepowej torby z materiału, ponieważ dostępna była tam zwykle szeroka gama toreb foliowych. Obecnie ulega to zmianie i w większości sklepów możemy bez problemu zakupić torbę z materiału.

torby płócienne

Torby z materiału mają bardzo wszechstronne zastosowanie i mogą się sprawdzić praktycznie
w każdej sytuacji życiowej. Poza tradycyjną funkcją jaką jest noszenie w nich zakupów, mogą bez problemu zastąpić damską torebkę, a to dzięki szerokiej gamie wzorów, materiałów i kolorów. Najnowsze torby materiałowe coraz mniej przypominają torby na zakupy, jakie znamy z supermarketów i innych sklepów. Ponadto torby płócienne charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością, co pozwala na przenoszenie  w nich rzeczy o dużej masie.

Producenci ekologicznych toreb materiałowych pomyśleli także o młodszej części społeczeństwa.
Z myślą właśnie o młodzieży wymyślone zostały materiałowe torby typu worek. Są one bardzo funkcjonalne i sprawdzają się podczas dłuższych spacerów oraz u osób uprawiających sport. Idąc na zakupy z torbą tupu worek nie musimy przekładać jej z ręki do ręki, ale możemy zarzucić ją na jedno lub obydwa ramiona i pokonać dłuższy dystans posiadając wolne ręce.

Torby z materiału stały się także bardzo popularnym gadżetem wśród firm i przedsiębiorstw, które bardzo chętnie wykorzystują je do celów promocyjnych, umieszczając na ich powierzchni  kolorowe nadruki.

Nie sposób wymienić wszystkich zalet toreb płóciennych. Pewne jest jedynie, że górują nad torbami foliowymi i pewnego dnia może się okazać, że całkowicie wyprą je z rynku.