Szybkość i bezawaryjność sieci Wifi

Wielu ludzi w obecnych czasach nie wyobraża już sobie normalnego funkcjonowania bez internetu. Jest on niemalże w każdym domu Oprócz tego prawie każdy z nas ma go też w swoich smartfonach.
W naszych mieszkaniach pracuje on przeważnie na bazie bezprzewodowej sieci WiFi. Podobnie jak w wielu małych firmach oraz dużych korporacjach. Wiele przedsiębiorstw swoje usługi sprzedaje tylko za pośrednictwem internetu. Ich działania opierają się wyłącznie na jego prawidłowej pracy. Dlatego bez dostępu do dobrze działającego i szybkiego internetu od razu mogłyby zamknąć swoją działalność. W dużych korporacjach wymiana informacji między poszczególnymi działami odbywa się już za pośrednictwem internetu. Tak ważne jest dlatego jego właściwe działanie.
Na szczęście wysokiej klasy, bezprzewodowa sieć WiFi jest w stanie zapewniać szybką, a zarazem bezpieczną łączność z internetem setkom, a nawet tysiącom ludzi. Profesjonalna sieć może być naprawdę bardzo wydajna.
Ważne jednak, aby wprowadzając do przedsiębiorstwa sieć WiFi wybrać odpowiednią do tego firmę, która zrobi to profesjonalnie na każdym etapie wdrożenia. Z pewnością idealnie zrobi to WNCG Akademia WiFi, mająca siedzibę w Warszawie. Ma bowiem olbrzymią praktykę w tej branży. Z pewnością poświadczą o tym dziesiątki usatysfakcjonowanych klientów z przeróżnych gałęzi przemysłu.
Zasadniczym elementem podczas wdrożenia całego systemu sieci bezprzewodowej WLAN w dużej firmie jest przede wszystkim wykonanie właściwego projektu. To właśnie już w tym momencie musi zostać uwzględnione i zagwarantowane: niezawodność, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność całego systemu.
WNCG Akademia WiFi ma w dodatku nie tylko wspomniane wcześniej doświadczenie, ale także należyte ku temu umiejętności. Każdy może bowiem skorzystać z ogromnej gamy polecanych usług. Dzięki nim możesz mieć w swoim przedsiębiorstwie bardzo wydajną, a przede wszystkim niezawodną sieć WiFi. WNCG Akademia WiFi z pewnością zdaje sobie sprawę na czym polega skuteczne wprowadzenie technologii oraz infrastruktury WLAN, jak również dedykowanych do tego urządzeń. Jako nieliczni w tej branży zdołają zebrać te wszystkie potrzebne elementy i kompleksowo je wdrożyć.
Dodatkowo w swoich zabiegach opierają się o standardy takich firm jak: Extreme Networks, Cisco Meraki, Aruba, Aerohive oraz Juniper. Do każdego nowego projektu podchodzą co najważniejsze indywidualnie. Traktują go tym samym z pełną rzetelnością oraz zaangażowaniem. W odróżnieniu od konkurencji w ramach usług powdrożeniowych gwarantują nie tylko serwis i utrzymanie ciągłości pracy sieci, ale również szkolenia techniczne jeśli zajdzie oczywiście taka konieczność.
Oprócz tego jako nieliczni posiadają w swojej ofercie audyt i optymalizację sieci WLAN. W jego skład wchodzi analiza oraz badanie zasięgu sieci WiFi. Działania te przeprowadzane są przeważnie w celu oceny jej bezpieczeństwa, a także sprawdzenia wydajności sieci WiFi. Pomagają na przykład skontrolować jak wzajemnie wpływają na siebie urządzenia systemu komunikacji bezprzewodowej z tymi w organizacjach sąsiednich. Mają również klientów zagranicznych. Znajdź ich wpisując w internecie „site survey wifi” czy „badanie zasięgu sieci wifi”