Sprawdź kalkulator zdolności kredytowej

Najpopularniejszą formą pożyczki w ostatnich czasach jest bez wątpienia kredyt gotówkowy. Dzięki niemu możemy zdobyć dodatkowe środki na wakacyjny wyjazd, wesele dziecka, wymianę auta czy remont mieszkania. Wybór tej z pozoru jakże prostej drogi na zdobycie dodatkowych funduszy nie wygląda jednak w rzeczywistości tak kolorowo.
Bank oblicza w pierwszej kolejności naszą tak zwaną zdolność kredytową, a więc maksymalną kwotę kredytu jaką jest nam w stanie udzielić przy okresie spłaty zaproponowanym przez nas. Zwraca uwagę głównie na wysokość naszych stałych, miesięcznych zarobków oraz historię kredytową. Starając się o kredyt gotówkowy bardzo ważne jest bowiem, aby posiadać stały, miesięczny dochód, w dodatku jego źródło musi być akceptowane przez bank. Brane wciąż i nadal spłacane kredyty mają niestety zły wpływ na naszą zdolność kredytową, obniżają bowiem nasz miesięczny przychód.
Jeśli jednak spłaciliśmy już wszystkie zaciągnięte wcześniej kredyty i zrobiliśmy to w terminie, bank może pożyczyć nam większą kwotę, gdyż uzna nas za bardziej wiarygodnych. Wyliczając zdolność kredytową banki przywiązują również ogromną wagę do wieku osób ubiegających się o kredyt. Młodzi ludzie, którzy dopiero co stali się pełnoletni mają dużo trudniej uzyskać kredyt, tak samo osoby po sześćdziesiątym roku życia.
Bardzo duży wpływ na naszą zdolność kredytową mają również jeszcze inne czynniki, o których nawet nie zdajemy sobie sprawy przymierzając się do wzięcia kredytu. Mowa mianowicie o wykształceniu oraz stanie cywilnym. Banki bowiem mają teorię, że im wyższe wykształcenie potencjalnego klienta, tym ma on większą szansę na zdobycie lepszej i bardziej stabilnej pracy. Osoby w związkach małżeńskich uznawane są natomiast za bardziej stabilne, a dodatkowo dochód w domu generują dwie osoby. W zależności właśnie od tych zmiennych wiele banków może nam ustalić zupełnie inną zdolność kredytową.
Przekazane do banku informacje o naszej sytuacji finansowej i rodzinnej wpisywane są do specjalnego systemu. Na ich podstawie system ten sprawdza czy bank może w ogóle przyznać nam kredyt jeśli tak wylicza jego maksymalną wysokość.
Bardzo fajnym przyrządem dzięki, któremu sami możemy sprawdzić naszą zdolność kredytową w konkretnych bankach jest tak zwany kalkulator zdolności kredytowej czy inaczej kalkulator kredytowy online. Wprowadzamy tam wszystkie istotne dane, a więc nasze dochody oraz ich źródła, nasze zobowiązania, a także ilość osób w rodzinie i na ich podstawie dopiero system wylicza nam zdolność kredytową. Nie zapominajmy jednak, że wyniki te mają charakter jedynie poglądowy, a banki biorą pod uwagę jeszcze inne wymienione wcześniej czynniki.
Jeśli więc przymierzacie się do wzięcia kredytu gotówkowego, w pierwszej kolejności obliczcie swoją zdolność kredytową. Dzięki temu będziecie mieli rozeznanie na jaki dodatkowy zastrzyk gotówki możecie liczyć ubiegając się o kredyt. Pomoże Wam w tym niewątpliwie kalkulator zdolności kredytowej.