Sposoby na pozycjonowanie.

Katalogi stron internetowych – sposób na pozycjonowanie.

Lista katalogów obecnie dostępnych na rynku jest bardzo bogata. Liczy się w nich przede wszystkim jakość oraz zadowolenie klienta. Jeżeli samodzielnie chcesz przystąpić do katalogowania swojej strony powinieneś zacząć od sporządzenia listy wartościowych miejsc, gdzie można umieścić stronę.

Czym właściwie są katalogi?

Katalogi to nic innego jak miejsca, które wykorzystujemy do pozycjonowania stron internetowych, dodając wpisy w odpowiednich kategoriach.

Typy katalogów stron internetowych.

Między innymi wyróżniamy:
– katalogi firm
– katalogi branżowe
– katalogi płatne
– katalogi darmowe
– katalogi z obowiązkowym linkiem zwrotnym lub bez niego

Katalogi dzielą się też ze względu na formę płatności:
–  może to być płatność drogą SMS-ową, bądź płatność w formie zakupu miltikodu.

Ciężko znaleźć jest dobry katalog.

Ciężko znaleźć jest dobry katalog, w którym możemy umieścić swoją stronę w celu podniesienia jej pozycji w rankingu wyszukiwania w Google. Zazwyczaj właściciele takich katalogów rezygnuje z ich prowadzenia ze względu na brak cierpliwości, bądź ciągłe przeglądanie dodawanych do moderacji postów.

Kilka rzeczy, aby poprawnie dodać stronę do katalogu.

Aby poprawnie i skutecznie dodać stronę do katalogu, musisz pamiętać o kilku, naprawdę ważnych rzeczach. Między innymi:
– opis twojej strony powinien być jak najbardziej oryginalny. Nie może być on skądś skopiowany. Jeżeli nie masz czasu, bądź nie wiem jak to zrobić, możesz zlecić to odpowiedniej osobie, zajmującej się takimi rzeczami profesjonalnie. Będziesz wtedy spokojniejszy o autentyczność opisów swojej strony w umieszczanych katalogach.
– odpowiedni tytuł dla dodawanej strony. W katalogowaniu stron internetowych, nadanie tytułu dla artykułu jest kluczową sprawą. Bowiem może on służyć jako anchor, czyli odnośnik prowadzący do naszej strony.
– ważnym elementem katalogowania jest wybranie odpowiedniej kategorii w jakiej powinien znaleźć się wpis oraz słowa kluczowe, dzięki którym pozycja naszej strony będzie wzrastać.
– należy też pamiętać, aby katalogowanie stron zostało odpowiednio rozłożone w czasie. Jeżeli katalogowanie rozłożymy sobie na kilka tygodni, nasza praca będzie wyglądała na naturalniejszą, a przy tym nie będziemy musieli martwić się o poprawne pozycjonowanie.

Jakich katalogów szukać, aby nasza praca nie poszła na marne?

Warto korzystać z katalogów, które istnieją już dłuższy czas. Albowiem dodawanie stron do katalogów, które istnieją od niedawna może wpłynąć negatywnie na naszą pracę przy pozycjonowaniu.  Dobrą praktyką również jest korzystanie z moderowanych katalogów. Jeżeli muszisz umieścić opłatę za dodanie swojej strony do jednej z kategorii, jest to znak, że właściciel katalogu chce zapewnić jak najwyższą jakość usług. Jednak darmowe katalogi też mogą być synonimem wysokiej jakości.

Katalogowanie jako promocja dla firmy.

Umieszczanie stron internetowych w katalogach to swego rodzaju promocja firmy. W ten sposób możesz podnieść miejsce swojej strony, dzięki czemu liczba odwiedzin i klientów będzie wzrastać. Znaczącą pomocą przy pozycjonowaniu jest możliwość umieszczenia linku lub anchora w tekście.

Podsumowując, warto dodawać strony internetowe do katalogów, ponieważ w pozytywny sposób wpływa to na jej pozycję w rankingu wyszukiwania Google.