Skanowanie slajdów i przegrywanie kaset VHS

Jeszcze dwadzieścia lat temu bardzo modną metodą na domowe oglądanie filmów była kaseta VHS. Została ona stworzona przez firmę JVC w 1976 roku, jednak nie od razu zdobyła tak wielką renomę. Jej ogromną konkurencję stanowiły wtedy bowiem formaty takie jak: BetaMax, a także Video2000. Jednak mimo, iż rozwiązania te były bardziej zaawansowane technicznie, przegrały bitwę o rynek z kasetą VHS.
VideoHomeSystem był bowiem w tamtych czasach dużo łatwiejszym rozwiązaniem, a po za tym był dużo tańszy. Jednak jak sama nazwa wskazuje kaseta ta była przeznaczona szczególnie do użytku domowego. Jednak z czasem powstało mnóstwo wypożyczalni tego typu nośników, dzięki którym można było wypożyczać przeróżne filmy do domowego oglądania. Półki w tych miejscach wręcz uginały się pod ciężarem znajdujących się tam kaset wideo.
Jednak razem z postępem technologicznym pojawiły się na rynku inne, nowocześniejsze, a przede wszystkim mniej skomplikowane rozwiązania, dające przy tym dużo więcej możliwości. Mowa mianowicie o płytach DVD, Blu-Ray, a także i przenośnych dyskach. W porównaniu do nowych rozwiązań odtwarzanie kaset VHS okazało się dużo bardziej skomplikowane i wręcz niepraktyczne. Dzięki nowym możliwościom zapisywanie wspomnień w postaci filmów i zdjęć stało się dużo prostsze.
Niestety wciąż bardzo dużo osób ma jeszcze w domu mnóstwo kaset VHS, które są odtwarzane tylko za pomocą magnetowidu. W dodatku obecne, nowoczesne telewizory nie są już w stanie pracować z tym sprzętem. W konsekwencji nie mamy nawet możliwości obejrzenia zawartości tego typu kaset, a na wielu z nich zapisane są nasze cenne wspomnienia, których nie chcielibyśmy jednak z biegiem czasu utracić. Co więc powinniśmy zrobić w takiej sytuacji?
Na szczęście nie musimy się tym niepokoić. Na rynku mamy aktualnie bardzo dużo zakładów zajmujących się na co dzień przegrywaniem kaset VHS na inne nośniki. Mowa o takich, które wykorzystujemy współcześnie do odtwarzania różnego rodzaju danych. Firmy te szybko pomogą nam przekształcić filmy zapisane na płytach VHS na format cyfrowy. Dzięki nim w każdej chwili będziemy mogli otworzyć i obejrzeć filmy z naszymi wspomnieniami na odtwarzaczu DVD lub komputerze. Pamiętajmy jednak, że nie polepszymy tym jakości utrwalonych tam filmów. Na to już niestety nie mamy wpływu.
Najczęściej stosowaną metodą kopiowania filmów jest po prostu przegrywanie VHS na DVD, nazywane specjalistycznie procesem digitalizowania nagrań. Dla osób posiadających właściwą wiedzę, niezbędne urządzenia oraz oprogramowanie, nie jest to bardzo trudne działanie. Jednak warto powierzyć je specjalistom w tej branży. Bardzo dobrą firmą, która zajmuje się tym na co dzień jest Digital – VHS na DVD. Tym bardziej, że cena digitalizacji kaset wideo nie jest u nich wcale bardzo wysoka, a mają również w ofercie skanowanie slajdów oraz negatywów. Dzięki nim niewielkim kosztem możesz zachować swoje cenne wspomnienia na dłużej.