Podkład wyciszający pod panele

Jaki podkład pod panele powinniśmy wybrać? Mnóstwo osób zadaje sobie to pytanie gdy zamierza zmienić podłogę w swoim domu. Są niestety źródła, które mówią, że panele podłogowe można niekiedy układać nawet bez podkładu. Jednak jest to niepoprawne stwierdzenie, a podkład powinien zostać położony pod każdą podłogą stworzona z paneli. Specjalne podkłady pod panele nie tylko przeciwdziałają uszkodzeniom samej podłogi panelowej, czym przedłużają jej żywotność, ale w głównej mierze gwarantują domownikom izolację termiczną i akustyczną.

Przymierzając się do położenia paneli we własnym domu nie powinniśmy zupełnie zastanawiać się czy warto użyć podkładu czy nie. Należy bowiem w pierwszej kolejności rozważyć jaki podkład będzie najlepszy, aby gwarantował nam wspaniałą izolację cieplną oraz akustyczną. Istnieje na rynku wiele zakładów zajmujących się dystrybucją różnego rodzaju podkładów pod panele, nie wszystkie jednak gwarantują pełną satysfakcję z ich zastosowania.

Przed ostatecznym wyborem podkładu warto zwrócić uwagę na mnóstwo istotnych czynników, których wiele osób nie bierze zupełnie pod uwagę. Mogą mieć one bowiem ogromny wpływ na to, który rodzaj podkładu okaże się idealny do naszego domu. Jeśli przykładowo mamy zamontowane w domu ogrzewanie podłogowe, musi być do niego zastosowany dobrany podkład poliuretanowo-mineralny lub polietylenowy. Materiały te cechują się wysoką gęstością (PEHD), dzięki czemu jest to najlepszy podkład na ogrzewanie podłogowe z dostępnych obecnie na rynku. Posiada on bowiem najniższy opór cieplny, co zapewni bardzo wysoką efektywność instalacji grzewczej.
Jeśli jednak nasze mieszkanie znajduje się nad nieogrzewanym pomieszczeniem lub słabo izolowanym, a nie mamy ogrzewania podłogowego, warto zainwestować w dobry podkład pod panele, który niewątpliwie zrekompensuje nam straty ciepła. Idealnym rozwiązaniem będzie tutaj podkład stworzony z polistyrenu.
Mieszkańcy blokowisk, przy wyborze podkładu pod panele skupią się pewnie na innej bardzo ważnej dla nich rzeczy, mowa mianowicie o izolacji akustycznej. Wiedzą oni bowiem doskonale jak z piętra poniżej rozchodzą się różnego rodzaju dźwięki transmisyjne, które przenikają przez strop. Słychać głośniejsze dialogi sąsiadów czy harce ich dzieci. Tak samo w drugą stronę stukaniem w podłogę możemy również zakłócać ich spokój. Niestety nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować tych dźwięków. Możemy jednak je zredukować stosując podkład wyciszający pod panele.
Niezależnie jednak od tego jakiego rodzaju podkładu szukacie, na pewno znajdziecie go w sklepie internetowym Podłogi24.net. Firma ta ma bowiem w ofercie bardzo dobre podkłady wyciszające pod panele, których zdolność tłumienia dźwięków wynosi aż 19 decybeli. Jeśli jednak zainwestowaliście już w ogrzewanie podłogowe, w ofercie sklepu znajdziecie także podkład pod panele na posadzki z ogrzewaniem podłogowym. Po za tym dostaniecie tam również panele podłogowe oraz wszystkie potrzebne akcesoria do ich zamontowania.