Nowoczesny system magazynowy LoMag

Prowadząc własne przedsiębiorstwo z magazynem towarów niezbędne jest utrzymanie porządku w dokumentacji magazynowej. Przy ciągłym przepływie towarów i bieżącej obsłudze kontrahentów bardzo łatwo o chaos. Dlatego też, aby ułatwić prowadzenie gospodarki magazynowej niezastąpione jest oprogramowanie magazynowe LoMag. Jest to program przeznaczony do obsługi magazynu w małych i średnich przedsiębiorstwach. Jest nie tylko bardzo łatwy w obsłudze, ale także użyteczny. Doskonale sprawdza się na pojedynczym stanowisku, jak również w sieci. Oprogramowanie do magazynu LoMag pozwala wygenerować takie dokumenty magazynowe jak: wydanie z magazynu – WZ, przyjęcie magazynowe – PZ, korekty WZ i PZ, rozchód wewnętrzny – RW, przychód wewnętrzny – PW, przesunięcie międzymagazynowe, arkusze spisowe, remanent, przeceny, produkcja itd. Aplikacja daje możliwość tworzenia, przechowywania i zarządzania tysiącami takich dokumentów. Są one odpowiednio klasyfikowane i systematyzowane, dzięki czemu przedstawiane są w jasny sposób nawet przy ich dużej ilości. Każdy z dokumentów jest automatycznie zapisywany w pamięci, aby umożliwić powrót do niego i naniesienie ewentualnych poprawek. Każdemu z dokumentów system nadaje niepowtarzalny numer, co pomaga w późniejszym jego odszukaniu. Program do magazynu LoMag pozwalana zarządzanie dowolną ilością magazynów, które działają całkowicie niezależnie. W razie wystąpienia takiej konieczności można usunąć cały magazyn. System umożliwia eksport zwartych w nim danych do innych programów np. Excel.

Dodatkowo pozwala na zarządzanie kilkoma firmami z jednego komputera. Każdemu towarowi umieszczonemu w systemie można nadać dowolną jednostkę miary i umieścić go w dowolnym magazynie. Program magazynowy nie tylko daje możliwość wykorzystania każdej istniejącej jednostki miary, ale także nadania własnej. Dodatkowo w celu ułatwienia przesunięcia towarów między magazynami wgrany został dokument przesunięcia międzymagazynowego, aby oszczędzić czasochłonnego generowania dokumentów korekt. Istnieje możliwość wprowadzenia nieograniczonej ilości towarów. System obsługi magazynu LoMag jest oparty o najnowocześniejszy dostęp do bazy danych Microsoft SQLServer. To jedna z najnowszych technologii, gdzie skoncentrowano się głównie na stabilności systemu i odporności na awarie. Umożliwia to szybkie i proste prowadzenie magazynu i łatwy dostęp do danych. Poza tym system magazynowy idealnie współgra z większością popularnych programów komputerowych. Technologia Microsoft SQL Server pozwala na komunikację między wieloma magazynami i przedsiębiorstwami. Stanowisk z zainstalowaną aplikacją może być w jednej firmie aż kilkanaście. Jeden komputer pełni rolę serwera, pozostałe zaś – klientów. Do jednego serwera można podłączyć dowolną ilość komputerów. Priorytetowym zadaniem, jakie pełni system magazynowy LoMag jest zarządzanie ruchami magazynowymi, w pierwszej kolejności sprzedażą i dostawą. Wpisanie danych każdej z tych operacji jest zaskakująco proste, a intuicyjny w obsłudze system sam usprawnia ten proces. Ilość i ceny mogą być wyświetlane z dokładnością maksymalnie do siódmego miejsca po przecinku. Użytkownik sam może podjąć decyzję, z jaką dokładnością wartości te system ma prezentować.

Zarządzanie magazynem bardzo usprawnia możliwość wygenerowania arkuszy spisowych i remanentu. Tworzone są one w oparciu o faktyczny stan magazynu. System powiadamia użytkownika o różnicach między stanem w programie a faktycznym stanem w magazynie. Dokumenty korekt są tworzone automatycznie. Bardzo pomocną funkcją oprogramowania magazynowego LoMag jest dodanie przecen, które mogą stanowić modyfikację cen lub ilości konkretnych towarów. Funkcja ta jest niezwykle przydatna, aby w systemie odtworzyć realne zdarzenia, które odbywają się w magazynie. Program do magazynu umożliwia także wygenerowanie raportów według wybranych kryteriów. Można utworzyć raport z konkretnego dnia, a nawet z danej godziny. System bierze pod uwagę także dokonane korekty. Oprogramowanie jest przystosowane do potrzeb użytkownika także pod względem informacji o kontrahentach. Daje on możliwość utworzenia bazy kontrahentów z uwzględnieniem NIP i REGON. Można także wyszukać danego kontrahenta według dowolnego klucza. System wprowadza ponadto ich podział na odbiorców, dostawców i pracowników przy czym możliwe jest umieszczenie jednej firmy w dwóch grupach. W celu zmaksymalizowania funkcjonalności programu LoMag jego twórcy wprowadzili możliwość dostosowania generowanych dokumentów i raportów do specyficznych potrzeb firm. Zastosowanie wizualnego edytora pozwala na tworzenie wzorów własnych dokumentów wraz z umieszczaniem kodów kreskowych , zdjęć towarów oraz innych elementów graficznych. Na podobnej zasadzie działa edytor etykiet. Oprogramowanie do magazynu LoMag obsługuje czytniki kodów i drukarki etykiet, pozwala także na import danych z komputera, a zastosowanie skrótów klawiszowych bardzo upraszcza zarządzanie magazynem. To aplikacja wyjątkowo prosta w obsłudze, funkcjonalna, niezawodna i praktyczna. Jest ona doskonale dostosowana do potrzeb użytkowników także pod względem ich różnorodności. Umożliwia dodawanie kolejnych funkcji przydatnych w danym przedsiębiorstwie. Program LoMag jest ciągle ulepszany poprzez aktualizacje, aby dotrzymać kroku oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników. Pozwala oszczędzić czas i pomaga sprawnie zarządzać magazynem. Warto wyposażyć w niego swoją firmę.