Kredyt bez zdolności kredytowej

Żyjąc z dnia na dzień niejednokrotnie pojawiają się różnego rodzaju zaskakujące nas sytuacje, które w dodatku generują nieoczekiwany wydatek. Jeśli żyjemy z miesiąca na miesiąc i nie posiadamy odłożonej kwoty, może nam to namnożyć wielu zmartwień. Wystarczy, że będzie to zepsuta pralka, lodówka czy chociażby szkolna wycieczka dziecka na kilka dni. Wtedy zastanawiamy się skąd wziąć na ten cel pieniądze.
Czasami w takich sytuacjach szukamy rozwiązania w rodzinie, jednak nie zawsze chcemy, aby wszyscy w niej wiedzieli o naszych zmartwieniach czy kłopotach finansowych. Gdzie w tej sytuacji najlepiej więc szukać pomocy?
Wiele osób borykając się z nieoczekiwanymi problemami finansowymi głównie udaje się więc do banku. Krótkoterminowe kredyty są bowiem w ostatnich czasach bardzo często podejmowanymi świadczeniami finansowymi. Niekiedy jednak zdarza się, że bierzemy kredyt, gdyż przyciągają naszą uwagę dodatkowe korzyści. Mowa w tym momencie o wydłużonym okresie spłaty lub przykuwającym uwagę oprocentowaniu. Banki oraz firmy pozabankowe udzielające kredytów gotówkowych wręcz prześcigają się w swoich ofertach, a nawet są skłonne dawać bonusy, aby przyciągać klientów.
Zdarzyć się może bowiem, że nie będziemy posiadać gotówki, w dodatku nie mając przy tym stałego zatrudnienia, co więc zrobić w takiej sytuacji? Zadajemy sobie wtedy pytanie: „Gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej?” Banki bowiem przede wszystkim sprawdzają przecież naszą zdolność kredytową. Jeśli więc nie posiadamy stałego źródła utrzymania, a w konsekwencji mamy niestabilną sytuację finansową, żaden bank nie da nam kredytu gotówkowego. Wspaniałym rozwiązaniem może okazać się tutaj pożyczka na poczcie na dowód. Pożyczka ta będzie z pewnością udzielona bez sprawdzenia naszej zdolności kredytowej.
Udając się do banku często okazuje się, że oprócz zdolności musimy spełniać jeszcze mnóstwo innych warunków. Musimy między innymi założyć konto w danym banku. Jest to bowiem bardzo dobry chwyt marketingowy stosowany przez bank. Konto bankowe zakładamy bowiem na potrzeby chwili, a przeważnie kończy się to tym, że nawet po spłacie pożyczki pozostaje nam w banku konto, za które bank i tak pobiera comiesięczne opłaty. W tej sytuacji kredyt na poczcie może być naprawdę interesującym rozwiązaniem.

Warto także wejść na znane strony internetowe, na których znajdziemy zestawienie jedynie najlepszych firm pozabankowych oferujących kredyty. Mowa o takiej stronie jak na przykład zestawienie-pozyczek.pl. Dostaniemy tam bowiem porównanie chwilówek, w dodatku wyłącznie tych najbardziej atrakcyjnych. Dzięki niej w krótkim czasie otrzymamy gotówkę na swoje nieprzewidziane wydatki, nowy samochód lub chociażby wakacje, a pieniądze szybko będą na naszym koncie.
Różnego rodzaju statystyki wskazują, że kredyty z firm pozabankowych coraz częściej biorą też osoby posiadające stałe źródło zatrudnienia. Wiąże się to bowiem ze znacznie mniejszą liczbą formalności niż w przypadku banku.