Kredens prowansalski w Twoim salonie

Jeśli szukasz wyjątkowego elementu do swojego salonu, który ma nadać mu odpowiedniego klimatuwarto postawić tutaj na zakup stylowych mebli. Drewniany kredens, bo o nim mowa nie dość, że będzie się pięknie prezentował, to z pewnością sprawi, że salon nabierze ciepła i elegancji.

Ludzie przy meblowaniu pomieszczeń zaczynają odchodzić od popularnych i powtarzających się rozwiązań. Mowa na przykład o meblościankach czy bardzo popularnych meblach tworzonych w stylu skandynawskim. Te ostatnie sprawiają, że pomieszczenia są smutne i bez koloru. Meble XXI wieku są w dodatku produkowane na masową skalę, przez co są wykonane z gorszej jakości materiałów i bardzo szybko ulegają zniszczeniu. Wystarczy niewielka ilość wody, a meble zaczynają rozchodzić się na łączeniach, puchnąć i wygląda to bardzo nieestetycznie. To sprawia, że bardzo szybko nie nadają się już do użytkowania i musimy zainwestować w nowe rozwiązania.

Takie doświadczenia spowodowały, że ludzie coraz chętniej wracają do zakupu drewnianych i trwałych mebli. Drewniane kredensy, ławy, toaletki czy stoły stają się coraz popularniejsze. Nie dość, że będą służyć przez wiele długich lat, to dodatkowo będą dodawać wnętrzu elegancji i stylu. Obecnie szturmem zdobywają już apartamenty i lofty.

Oprócz funkcji reprezentacyjnej kredensy posiadają również bardzo dużo miejsca do przechowywania. Wspaniale sprawdzą się w kuchni jak i w salonie. Nie trudno go pomylić z żadnym innym meblem. Kredens prowansalski jako nieliczny zbudowany jest z dwóch części. Górna – węższa składa się z półek i drzwiczek, stanowi nadstawkę do części dolnej, która jest szersza i masywniejsza. Drzwiczki w części górnej mogą być ażurowe lub przeszklone, to sprawia, że idealnie nadaje się do przechowywania kieliszków czy serwisu kawowego. Oprócz akcesoriów kuchennych znajdujących swoje miejsce w szufladach kredensu, niższe półki mogą być również świetnym rozwiązaniem do przechowywania produktów spożywczych. Posiada bowiem bardzo dużo pojemnych półek.