Klimatyczne oświetlenie w Twoim domu

W ostatnim czasie coraz większa liczba młodych ludzi rezygnuje z małych mieszkań na miejskich osiedlach na rzecz spełnienia swoich marzeń o budowie własnego domu. Niestety budowa to nie tylko wyzwanie dla możliwości finansowych, ale także test charakterów i nieustanne szukanie kompromisów dla stanowisk i wizji współmałżonków. O ile postawienie budynku to prosta sprawa, nie można niestety tego samego powiedzieć o pracach wykończeniowych. Urządzając dom należałoby przede wszystkim zdecydować się na jakiś styl, ale myśl o wciąż zmieniających się trendach utrudnia podjęcie decyzji.

Nikt nie chciałby przecież po roku żałować, że nie zaaranżował wnętrz zupełnie inaczej. Problemem jest także znalezienie równowagi między dążeniami mężczyzny do surowych i prostych form z dominacją metalu i drewna, a marzeniami kobiety o posiadaniu przytulnego, pełnego ozdób i bibelotów gniazdka. Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się dwa style aranżacji wnętrz: loftowy i skandynawski. W stylu loftowym najlepiej jest urządzić dom lub mieszkanie z wysokimi sufitami, dużymi oknami i przestronnymi wnętrzami. Typowe są cegły lub beton na ścianie oraz betonowa wylewka na podłodze. Widoczne instalacje hydrauliczne i elektryczne również są elementami typowymi. Całość ma dać efekt starego, surowego pofabrycznego wnętrza. Aby nieco złagodzić surowy klimat, można wykorzystać klasyczne dodatki, chociaż mile widziane są takie materiały jak meble z europalet, deski i betonowe bloczki. Decydując się na drewniane elementy i biel jako dominujący kolor, nadamy wnętrzu przytulniejszy charakter. Jasne kolory mebli czy barwne, lecz bezpretensjonalne dekoracje idealnie przełamią ascetyczną przestrzeń. Charakterystyczną cegłę z powodzeniem mogą zastąpić elementy metalowe. Zależnie od gustów mieszkańców cechy typowe dla stylu loftowego można uwydatnić albo zakamuflować. Jeśli chodzi o oświetlenie przy dużych wysokościach bez wahania możemy postawić na długie, wiszące lampy i żyrandole. Zawieszone na kilku wysokościach sztuczne oświetlenie powinno podkreślać urok fabrycznego wnętrza. Oświetlenie powinno być delikatne i oszczędne. Najlepiej sprawdzi się abażur biały o klasycznym kształcie bez ozdobnych szczegółów. Jeżeli w pomieszczeniu wykorzystano elementy czerwonej cegły, atrakcyjnie wkomponuje się prosty abażur czarny. Kuchnię w lofcie przeważnie stanowi aneks, będący częścią salonu, podobnie jak jadalnia, pracownia czy biblioteczka. Zasięg salonu może idealnie wyznaczać dywan, który będzie nie tylko ozdobą, ale też wyznacza strefę dzienną. Do wydzielenia stref można wykorzystać dwustronne regały, pamiętając, aby wznosić je ku sufitowi, a nie na szerokość pomieszczenia. Drugim zyskującym ogromną rzeszę zwolenników stylem aranżacji wnętrz jest styl skandynawski. Charakterystyczne dla tego stylu są duże i jasne przestrzenie, tworzące klimat chłodnej, ale przytulnej i gościnnej atmosfery Skandynawii.

Najczęściej wykorzystywanym tworzywem jest naturalne drewno, spośród barw dominują szarość, beż, brąz i biel. Meble maluje się na biało, bądź wykonuje z jasnego drewna. Z podłogą jest podobnie. W oknach rezygnuje się z zasłon na rzecz rolet. Oświetlenie sztuczne w pomieszczeniach zwykle posiada bardzo minimalistyczną formę. Wykorzystuje się zwykle prosty abażur szary lub biały. Często można spotkać metalowe lub szklane lampy. Dodatki wykorzystywane do urządzania wnętrz w stylu skandynawskim mają za zadanie ocieplić wnętrze. Przeważnie są to barwne poduszki, puszyste narzuty, świeczniki, wazony i inne bibeloty. Styl ten zainspirowany jest skandynawską przyrodą. Jest komfortowy, prosty i elegancki, czym zyskuje sobie ciągle nowe rzesze zwolenników. Wszystko jedno jaki styl aranżacji wnętrz wybierzemy, o tym, czy będą one gościnne ostatecznie zdecyduje oświetlenie. Od niedawna do łask wracają lampy abażurowe. Ten bardzo nastrojowy rodzaj oświetlenia fantastycznie się sprawdza w każdym wnętrzu i pasuje do każdego stylu aranżacji. W sklepach ogólnodostępne są różne typy oświetlenia, ale chcąc być właścicielem naprawdę oryginalnych lamp, warto zwrócić się do Wytwórni Abażurów i Stelaży Krystyny Kubik. Firma to producent abażurów posiadający w swojej ofercie ręcznie wykonane, cudowne i niepowtarzalne abażury zarówno w nowoczesnym jak i w klasycznym stylu. Ogromny wybór materiałów, doskonałe szycie i wyjątkowe wzornictwo sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Rodzinny charakter firmy ma bardzo duży wpływ na budowanie reputacji oraz stabilność marki. Przedsiębiorstwo posiada w swojej ofercie abażury do lamp w stylu klasycznym, łowickim, retro, skandynawskim, z motywami kwiatów róży, zwierzęcych skór, plisowane, z tkanin naturalnych i organzy. Zamówić można także stelaż do abażuru w dowolnym kształcie. Firma produkuje abażury z materiału w dowolnych rozmiarach, ale głównym przedmiotem produkcji są: duże abażury do lamp stojących, mniejsze do lampek biurkowych i nocnych oraz do kinkietów. Każdy, kto zdecyduje się skorzystać z usług wytwórni, znajdzie w jej ofercie coś, co stanie się inspiracją do urządzenia przyjaznych, przepięknie oświetlonych wnętrz.

Więcej informacji: abazury-krystyna.pl