Jeśli zmagasz się z grzybicą paznokci skorzystaj z oferty podologa

Stopy to części ciała człowieka, podejmujące codziennie potężny wysiłek. Wykonują one średnio 6000 kroków dziennie, nosząc przy tym cały ciężar ciała ich właściciela. Są w związku z tym nadzwyczaj narażone na urazy i uszkodzenia. Niewygodnie lub źle dopasowane buty, nadwaga i niewłaściwa pielęgnacja sprawiają, że bóle stóp są bardzo powszechne. Skóra stóp, choć jest dosyć gruba, bardzo łatwo ulega przesuszeniu. Nie posiada ona gruczołów łojowych, ale jest usiana gruczołami potowymi. To wszystko sprawia, że na piętach i paluchach narasta warstwa martwego naskórka, w którym często tworzą się pęknięcia, sięgające aż do skóry właściwej i przysparzające wiele dolegliwości bólowych, odczuwanych podczas chodzenia.


Każdy ból stopy i dyskomfort narusza wzorzec chodu, który wpływa na nieprawidłową pracę reszty ciała. Dlatego po upływie pewnego czasu problem, którego początek przejawiał się w bolesnej stopie, może dotknąć na przykład biodra, a nawet kręgosłupa. Każdy, nawet niewielki ból w stopie spowodowany choćby małym odciskiem ma wpływ na sposób chodzenia, który odbija się na funkcjonowaniu całego ciała. Powodów bólu i chorób stóp jest wiele i nie zawsze mają związek z samymi stopami. Bóle stóp mogą być spowodowane nieprawidłowościami w ich budowie czy stanem zapalnym, ale główne przyczyny to odgniotki, modzele, popękane pięty, wrastające paznokcie i halluksy.
Przeważnie, gdy zauważymy, że nasze stopy wymagają intensywnej pielęgnacji bądź, gdy podczas chodzenia zaczynamy odczuwać dyskomfort, w pierwszej kolejności sięgamy po domowe sposoby. Kolejnym krokiem są zabiegi u profesjonalnej kosmetyczki. Są jednak dolegliwości, z którymi gabinety kosmetyczne niestety nie są w stanie sobie poradzić, wtedy może nam pomóc tylko wykwalifikowany podolog.
Podologia, zwana także podiatrią, jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp i stawu skokowo-goleniowego. Wszystkie zabiegi podologiczne mają bardzo różnorodny charakter, więc wymagają od osoby praktykującej ten zawód szerokiej wiedzy z zakresu nauk medycznych takich jak: chirurgia, dermatologia, ortopedia, opatrywanie ran, techniki opatrywania ortopedycznego i diabetologia. Podolodzy wyjątkowo często towarzyszą sportowcom, zajmując się leczeniem ich stóp. W Polsce podologia jest jeszcze niezbyt znaną dziedziną, choć z roku na rok osób korzystających z jej dobrodziejstw systematycznie przybywa.


Zabiegi podologiczne są przeznaczone głównie dla osób ograniczonych ruchowo, dotkniętych schorzeniami skóry lub cukrzycą, cierpiących z powodu wadliwego ustawienia stóp i deformacjami palców jak np. halluksy i palce krogulcze. Oferta gabinetów podologicznych jest skierowana również do osób z dolegliwościami stóp, takimi jak modzele, brodawki grzybicze, odciski, lub wrastające paznokcie, pocące się stopy, czy pęknięcia i rozpadliny na piętach. Podolog świadczy więc usługi w zakresie fachowego skracania paznokci, opieki nad stopą cukrzycową, usuwania odcisków i brodawek, zabiegów na paznokciach grzybiczych, wrastających i wkręcających. Zajmuje się również indywidualnym doborem klamry ortonyksyjnej, usuwaniem hiperkeratoz czyli zgrubiałego naskórka, spersonalizowanym doborem ortez, opatrunków na trudno gojące się rany oraz odciążeniem bolesnych miejsc rekonstrukcją paznokci i leczeniem pękających pięt.
Jeśli zatem borykacie się z bolesnymi dolegliwościami stóp, takimi jak odciski, brodawki, czy grzybica paznokci, jak leczyć te przypadłości fachowo odpowie Pani Patrycja Kawczyńska, prowadząca w Redzie PODOLINE Gabinet Zdrowych Stóp. Pani Patrycja jest absolwentką Wydziału Zamiejscowego w Gdyni Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Uczelnię ukończyła z wyróżnieniem uzyskując tytuł licencjata kosmetologii o specjalizacji podologia. Usługi świadczone przez Panią Patrycję Kawczyńską są na najwyższym poziomie, a ona sama wciąż poszerza kwalifikacje i zdobytą wiedzę, aby skutecznie pomagać coraz większemu gronu pacjentów. Bardzo wysoko ceni sobie również współpracę z pacjentami, co znacznie poprawia efekty terapii i przyspiesza osiągnięcie końcowego etapu leczenia. Aby skorzystać z usług PODOLINE, wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarce: „podolog Reda”,” leczenie odcisków Reda”, „wrastające paznokcie Reda” lub „usuwanie brodawek Reda”. Należy wspomnieć, że Pani Patrycja stworzyła mobilny gabinet podologiczny, aby móc dotrzeć do osób, które z różnych przyczyn nie mają możliwości samodzielnie dojechać do gabinetów stacjonarnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przede wszystkim osób niepełnosprawnych, PODOLINIE świadczy także usługi domowe, z których mają możliwość skorzystać klienci w każdym wieku. W ofercie oprócz zabiegów podologicznych znajdują się także zabiegi kosmetyczne. Jest to wyjątkowa okazja, a usługi świadczone są na najwyższym poziomie. Jeśli więc cierpicie z powodu odgniotków, wrastających paznokci, czy pęknięć na suchej skórze stóp, nie wahajcie się i nie czekajcie dłużej. Skontaktujcie się z PODOLINE, żeby oszczędzić sobie bólu i ewentualnych następstw w postaci problemów z biodrami i kręgosłupem. Warto zadbać o stopy, żeby były zdrowe, zadbane i mogły służyć nam przez resztę życia.