Jakie stacje radiowe najczęściej wybierają Polacy?

Najchętniej słuchane stacje radiowe przez Polaków

W dzisiejszych czasach każdy Polak słucha radia. W samochodzie to podstawowe wyposażenie. Bowiem jadąc w długa podróż lubimy słuchać, co dzieje się w Polsce, czy na świecie. Rozgłośnie radiowe są jednym z szybszych źródeł przekazu. Coś się wydarzy, to od razu jesteśmy o tym informowani. W każdym radiu znajdziecie inne gatunki muzyczne. W jednych grane będą nowe hity, które dopiero, co dostały się na listy przebojów, a w innym radiu słuchać będziemy mogli starych, nieśmiertelnych hitów. Wszystko zależy od nas, co wybierzemy. Każde radio odbiera inną częstotliwość, dlatego niemalże w każdym mieście możemy słuchać swojej ulubionej stacji.

RMF FM

To jedno z najczęściej wybieranych rozgłośni radiowych. Prowadzone są tutaj liczne programy poranne. Niemalże, co godzinę przeprowadzane są różnego rodzaju loterie czy konkursy. Słuchać tego radia możemy nie tylko w samochodzie czy pracy. Radio to znaleźć możemy również w Internecie. Grane są tutaj najnowsze hity, jednak radio to na tym nie poprzestało. W internetowym radiu znaleźć możesz kategorie takie jak RMF Classic, MAXXX, polskie przeboje i wiele innych. Dzięki temu nie jesteśmy ograniczeni i zmuszani do tego, aby słuchać piosenek, z którymi nie mamy nic wspólnego.

Radio ZET

Radio to proponuje nam nie tylko dobrą muzykę. Radio ZET to także codzienne audycje, najnowsze wiadomości oraz konkursy z nagrodami. W jednym z konkursów do wygrania jest aż 500 000 złotych. Wystarczy wysłać krótkiego sms-a na podany numer. Radio ZET wprowadziło także czerwony telefon dla kierowców, gdzie inni uczestnicy ruchu drogowego, mogą dzwonić, aby powiadomić innych o zaistniałym wypadku. Jedną z najchętniej słuchanych audycji jest Nieporadnik małżeński prowadzony przez Szymona Majewskiego. W ekipie radia ZET znaleźli się także Michał Korościel prowadzący program Uważam ZET, Aga Kołodziejska i Tomek Florkiewicz, którzy prowadzą program Dzień Dobry Bardzo.  Jest to radio, które trafia niemalże w gust każdego słuchacza.

Radio ESKA

Radio skierowane nieco bardziej do młodzieży i młodych osób. Global Lista i Gorąca 20 radia ESKA sprawiają, że młodzież chętnie wybiera to radio. Grane są tutaj najnowsze hity. Radio odbiera na różnych częstotliwościach. Możemy słuchać go w Łodzi, Toruniu, Warszawie czy Krakowie. Radio to przygotowuje różne konkursy i akcje. Między innymi są to: ESKA odwołuje zimę, czy bal czy szal. W tym drugim konkursie zgłasza się jedna osoba, która z pomocą radia możesz zabrać drugą osobę do restauracji, bądź wybrać pieniądze. Informacje w ESCE najczęściej dotyczą miejscowości, z której nadawane są audycje.