Jak wybrać dobrego fotografa?

fotograf ślubny Katowice

O czym musimy pamiętać, kiedy planujemy wybrać naszego fotografa na ślub? Co będzie miało dla nas najważniejsze znaczenie w tym aspekcie? To pytania, z którymi boryka się wiele par stojących przed wyborem fotografa ślubnego w Katowicach. Nie ma co ukrywać – wybór najlepszego fotografa na wesele wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się początkowo wydawać. O czym zatem powinniśmy pamiętać? Na co w sposób szczególny zwrócić uwagę? I przede wszystkim: Czy zawsze cena powinna być ostatecznym wyznacznikiem tego, na którego fotografa się zdecydujemy? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań, znajdziecie w naszym poniższym artykule. 

Podstawą jest doświadczenie – nie zapominaj o tym!

Bardzo ważne przy wyborze dobrego fotografa jest zapoznanie się z jego dotychczasowym doświadczeniem. Samo portfolio jest oczywiście bardzo ważne, jednakże nie możemy zapominać, że równie istotnym czynnikiem będzie także to, ile i jakiego rodzaju sesji ślubnych nasz kandydat na fotografa zrealizował do tej pory. Warto też zapoznać się z opiniami w Sieci na temat wybranego przez nas fotografa – nie ma bowiem lepszej rekomendacji niż opinie innych par, które posiadają przepiękne zdjęcia ze ślubu zrealizowane przez profesjonalnego fotografa. 

Czy cena ma znaczenie?

Wiele par żyje w przekonaniu, że dobry fotograf, oznacza to samo, co “drogi” fotograf. Nic bardziej mylnego. Ceny są zróżnicowane i nie zawsze jest tak, że to, co jest stosunkowo drogie, rzeczywiście będzie nam odpowiadać i naszym przekonaniu będzie dobre. Właśnie z tego względu, cena za zrealizowanie zdjęć ślubnych, sesji czy reportażu ślubnego nie powinna być najważniejszym wyznacznikiem. Podstawą dla nas powinna być przede wszystkim jakość zdjęć oraz to, czy na spotkaniu z fotografem ślubnym złapaliśmy tzw. wspólne flow. Dzięki tym czynnikom, jest niemalże pewne to, że nasze ślubne zdjęcia będą doskonałe i w każdym calu spełnią nasze oczekiwania.