Instalacje LPG w samochodach

Samochód na gaz

Zasilanie samochodu gazem pozwala znacząco obniżyć koszty jego eksploatacji. Autogaz, wobec wysokich cen benzyny jest świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli nasz samochód robi duże przebiegi. Jeśli  rocznie przejeżdżamy co najmniej 10 tyś. kilometrów, to taka inwestycja jest warta rozważenia. Badania wykazują, że montaż może nam się zwrócić już po 12-15 tys. kilometrów.

Wybierając instalację do swojego auta, należy jednak pamiętać o tym, że na tym etapie nie powinno się oszczędzać.

Wybór instalacji sprawdzonego producenta zaprocentuje w przyszłości. Chociaż na rynku za najprostszą konstrukcję zapłacimy ok 1500 zł, to warto zdecydować się na zakup sprzętu z nieco wyższej półki. Najefektywniej, a długoterminowo również najoszczędniej, wyjdzie zakup i montaż instalacji sekwencyjnej. Tak wybrany sprzęt, nie tylko pozwoli nam jeździć najekonomiczniej, ale także sprawi, że samochód nie straci zauważalnie na osiągach.

Równie ważne jak wybór samej instalacji, jest wybranie zaufanego warsztatu, który nam autogaz zainstaluje. Podobnie jak w przypadku samej instalacji, warto postawić tu na sprawdzone rozwiązania.Jest to związane nie tylko z komfortem kierowcy i pasażerów, ale także z ich bezpieczeństwem. Firmy montujące LPG od wielu lat, mają nie tylko szeroki wybór samych instalacji, ale również bogate doświadczenie z zakresu współpracy konkretnych silników, z różnymi typami instalacji gazowych. Doświadczony montażysta nie tylko doradzi nam w sprawie wyboru konkretnej firmy i modelu, ale także będzie potrafił go potem prawidłowo zamontować i wyregulować.

samochód w drodze
samochód w drodze, źródło: https://autogratis.pl/uslugi/instalacje-gazowe-montaz/lublin/wszystkie-marki/wszystkie-typy-aut

Bezobsługowa instalacja lgp

Nowoczesna instalacja dobrej jakości, zamontowana przez doświadczonego mechanika, jest właściwie bezobsługowa. Autogaz nowych generacji jest wyposażony w bardzo zaawansowaną elektronikę sterującą. Nie tylko samoczynnie przełączy się na benzynę po opróżnieniu zbiornika gazu, ale również zadba o prawidłowy rozruch silnika, pilnując, aby zimny silnik był uruchamiany właśnie na benzynie.

W trakcie eksploatacji, należy pamiętać o prawidłowym serwisowaniu LPG. Wymiana filtra po przejechaniu 10 tys. zapewni nam spokojną i komfortową jazdę. Duży wpływ na bezproblemowe używanie samochodu wyposażonego w zasilanie LPG ma sam gaz. Warto tankować na stacji, która bardzo dba o jakość sprzedawanych przez siebie paliw. Jeśli nasz samochód jeździ płynnie i bezawaryjnie na gazie z wybranej stacji, należy być jej wiernym. W dłuższej perspektywie zaprocentuje to bezpiecznym, komfortowym oraz bezstresowym podróżowaniem.

Trzymając się  kilku prostych zasad, można naprawdę zapomnieć, że używany przez nas  samochód jest zasilany inaczej, niż w dniu kiedy opuścił fabrykę. No może poza różnicą w portfelu.