Gdańsk – miasto warte obejrzenia!

Przyglądając się Polsce pod kątem turystycznym okazuje się, że jest to bardzo atrakcyjny kraj, który ma nam dużo ciekawych miejsc do zaoferowania. Nie dość, że każdy region posiada piękne, charakterystyczne dla tego miejsca krajobrazy, to w dodatku mamy mnóstwo zabytkowych miejsc i budynków do pokazania. Wiele z nich odegrało kluczową rolę dla historii naszego kraju.

Planując więc wyjazd wakacyjny warto tak zaplanować trasę wycieczki, aby nie pominąć tych najciekawszych miejsc. Pięknem krajobrazu z pewnością zachwycą nas Tatry, Sudety czy Mazury. Pod kątem historycznym wiele ciekawych miejsc ma nam do pokazania chociażby Kraków, Warszawa, Wrocław czy Gdańsk.

Jeśli nie mamy możliwości zwiedzenia wielu miejsc naraz, a planujemy na przykład wakacje nad morzem wspaniałym rozwiązaniem może być na przykład Gdańsk. Miasto to posiada ponad tysiąc letnią historię. Każdy kto miał przyjemność być w Gdańsku z pewnością spacerował Długim Targiem oraz na własne oczy widział fontannę Neptuna. Tutaj również znajduje się Ratusz Główny Miasta, swoją siedziba ma tam Muzeum Historyczne miasta Gdańska. Wokół targu znajdują się także urocze kamieniczki, które niewątpliwie cieszą oko turystów.

Największą atrakcją miasta jest oczywiście Jarmark św. Dominika. Jest to radosny festyn z występami muzyków i kuglarzy. Jego historia sięga 1260 roku. Gdańsk posiada również molo oraz latarnię morską. Jednak to jeszcze nie wszystkie atrakcje, które ma nam do zaoferowania Gdańsk. Będąc tutaj z pewnością warto wybrać się w rejs statkiem na Hel.

Mimo najszczerszych chęci nie jesteśmy w stanie zwiedzić wszystkich atrakcji tego jakże pięknego miasta. Na szczęście zainstalowane w wielu miejscach Gdańska kamerki pozwalają nam obejrzeć nawet i te miejsca do których nie byliśmy w stanie dotrzeć.

Gdańsk kamera daje nam również możliwość odświeżenia wakacyjnych wspomnień. Dzięki tej stronie nie wychodząc z domu możemy nieustannie śledzić co dzieje się aktualnie w Gdańsku. Każda pora roku wygląda inaczej nad morzem, a my mamy możliwość sprawdzić, która z nich jest dla nas najpiękniejsza.