Firma HEDEM – producent wpustów pryzmatycznych

Rolnictwo to najstarsza gałąź gospodarki, której wynalezienie odmieniło oblicze ludzkości. Przyczyniło się ono do zmiany trybu życia ludzi z wędrownego na osiadły, dzięki niemu zaczęły powstawać bardziej złożone formy społeczne, zmieniło się także podejście człowieka do przyrody. Okazało się, że środowisko naturalne można zmieniać, przekształcać i dostosować do własnych potrzeb. Dzięki uprawie zbóż i innych roślin rozwinęły się ogromne starożytne cywilizacje, możliwe było budowanie wielkich miast i ogromnych świątyń. Jego rozwój rozstrzygał o przetrwaniu populacji, o jakości jej życia, a także o poziomie zaspokojenia potrzeb żywnościowych przy wciąż wzrastającej liczbie ludzi.

W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat rolnictwo przeszło zupełną metamorfozę. Narzędzia o nieskomplikowanej budowie, napędzane siłą mięśni ludzi i zwierząt odeszły nareszcie w niepamięć, choć tego sposobu uprawy pół używano od setek lat. Postęp cywilizacyjny i technologiczny sprawił, że praca rolników stała się o wiele lżejsza, a konkretne zajęcia zajmują mniej czasu. Potężne ciągniki, wieloskibowe pługi, kombajny i inne nowoczesne maszyny umożliwiają uprawę ogromnych połaci pól, co pozwala maksymalnie zwiększyć produkcję przy najmniejszym możliwym nakładzie pracy. Wciąż rosnąca populacja potrzebuje coraz więcej żywności, dlatego też inżynierowie ze wszystkich zakątków świata prześcigają się w wymyślaniu coraz bardziej nowoczesnych wydajniejszych i silniejszych maszyn. Nowoczesne maszyny, do których produkcji wykorzystano najnowsze osiągnięciatechnologiczne, również wymagają czasem remontu lub wymiany zużytych części. Nie powinny jednak być to części zamienne nieznanego pochodzenia i słabej jakości, gdyż posłużą krótko i ulegną uszkodzeniu w najmniej oczekiwanym momencie. Głównym celem jest, aby maszyny rolnicze znajdowały się w stanie nieustannej gotowości do pracy bez obaw, że po dłuższym postoju, lub zbyt intensywnej pracy pojawią się usterki. Trzeba pamiętać, że poddawane są one dużym obciążeniom, więc oddając maszynę do warsztatu zainwestujmy w dobre jakościowo części zamienne. Najczęściej uszkodzeniom ulegają małe elementy jak np. wpusty pryzmatyczne. Wpust pryzmatyczny jest to element połączenia wpustowego, który stosuje się do połączenia piasty z wałem. Mają one zastosowanie zarówno w złączkach walcowych jak i stożkowych. Są one produkowane ze stali o małej wytrzymałości na rozciąganie.

 


Jednym z najlepszych producentów wpustów pryzmatycznych jest P.P.H.U. HEDEM z Ostrzeszowa. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1993 roku i od tej pory dynamicznie się rozwija. Jej priorytetowym celem jest wprowadzanie na rynek nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych. W swojej bogatej ofercie, oprócz wpustów pryzmatycznych, firma posiada szeroką paletę części zamiennych do maszyn rolniczych i innych produktów metalowych. Są to między innymi kliny wpuszczane, wpusty czółenkowe, podkładki samoustawne, nakrętki pazurkowe, ślizgacze ochronne i inne. Przedsiębiorstwo zatrudnia bardzo wykwalifikowaną kadrę, co daje gwarancję otrzymania produktów o najwyższej jakości. Ponadto firma jest otwarta na propozycje płynące z rynku i gotowa do współpracy w rozwiązywaniu problemów indywidualnych swoich klientów. Współpraca z tym przedsiębiorstwem to źródło zadowolenia i satysfakcji każdego klienta.