Darmowe filmy online dla wielbicieli fantasy

Nietrudno zauważyć, że współcześnie produkuje się mnóstwo filmów fantasy oraz zawierających elementy fantasy. Każdy może je oglądać, ponieważ w sieci dostępne są powszechnie darmowe filmy online.

Wraz z rozwojem informatyki i grafiki komputerowej na ekranach kin i telewizorów udało się powołać do życia fantastyczne stwory i istoty oraz wykreować świat, który jest tak wiarygodny, że wydaje się, iż istnieje naprawdę. Wszystko to bez wyspecjalizowanych informatyków i grafików komputerowych nie byłoby możliwe. Spektakularny rozwój informatyki dla kina oznacza jedno – nieograniczone możliwości.

To właśnie dzięki grafice komputerowej udało się zrealizować między innymi takie produkcje jak „Avatar”, trzy części „Władcy Pierścieni”i „Hobbita”, nową wersję „King Konga”, „Opowieści z Narnii” oraz serię filmów z Harrym Potterem. Świat stworzony w tego typu filmach wydaje się być prawdziwy, nie ma w nim elementów wyglądających sztucznie i nienaturalnie. Twórcy dokładają wszelkich starań, aby to, co zobaczymy wzbudziło nasz zachwyt i zaskoczenie, abyśmy zobaczyli coś, czego jeszcze nie było. Piękne sceny batalistyczne oraz fantastyczne i tak odmienne od tego, co znamy plenery są znakami rozpoznawczymi współczesnego fantasy. Na pierwszy rzut oka widać, że akcja nie dzieje się na Ziemi, tylko w jakimś odległym – zupełnie innym świecie. To coś, czego wcześniej nie dało się zrealizować.

Filmy fantasy tworzone 20-30 lat temu, bywały często groteskowe i oglądało się je z mieszanymi uczuciami. Królowały śmieszne kostiumy mające zmienić aktorów w baśniowe stwory i rozbudowane elementy scenografii, których zadaniem było  przekształcić plan filmowy, często w plenerze, w namiastkę innego świata.  Obecnie całkowicie wystarcza grafika komputerowa. Nie można powiedzieć, że dawniej nie tworzono dobrych filmów fantasy, owszem były takie. Kultowa „Niekończąca się opowieść”, „Legenda” z Tomem Criusem, seria „Fantaghiro” czy „Zaklęta w sokoła” na pewno do dzisiaj budzą sentyment u wielu widzów, którzy jako dzieci bądź nastolatkowie w latach 80′ i 90′ je oglądali. Współczesne produkcje są zupełnie inne – wywołują zachwyt rozmachem i często sprawiają, że oglądamy film z otwartymi ustami. Całość często jeszcze potęgują efekty 3D.

Miłośników kina fantasy jest mnóstwo. Lubią oni oderwać się na chwile od rzeczywistości i przenieść do innego świata, który zaskoczy ich i pochłonie. Poza tym produkcje fantasy często pod płaszczykiem efektów specjalnych i baśniowego charakteru prezentują uniwersalne prawdy i wartości. „Władca pierścieni” ukazuje odwieczną walkę dobra ze złem i przekonuje, że nawet ktoś, po kim niewiele można się spodziewać, może mieć ogromny wpływ na losy wielu osób, jeśli nie świata. Z kolei oglądając „Avatar” natychmiast przychodzi do głowy historia kolonizacji Ameryki Północnej i pogromu Indian. Jest on także pochwałą dla życia w zgodzie z przyrodą i naturalnym rytmem świata. Ponadto nietrudno  znaleźć w nim podobieństwa do kultowego „Tańczącego z wilkami”. Motyw przewodni jest bardzo podobny.

Filmy fantasy to nie bajki dla dorosłych. To w bardzo wielu przypadkach rewelacyjne kino poruszające ważne tematy. To także świetna rozrywka, bo warto czasem oderwać się od rzeczywistości i przenieść na chwilę w inne nieznane dotąd miejsce.