Czemu lepiej jechać w góry niż nad morze?

Pomimo tego, że obecnie mamy bardzo dobry i szybki dojazd nad morze, nie musimy od razu stwierdzać, że na wakacje jedziemy właśnie tam. Jest to co prawda pierwsze skojarzenie jakie przychodzi do głowy, jeśli mowa o urlopie, ale nie dajmy się zwariować. Możemy sprawdzić na własnej skórze ile atrakcji oferuje nam wypoczynek w górach.
Nie dla każdego codzienne wygrzewanie się w promieniach słońca (jeśli oczywiście znajdziemy tylko miejsce na plaży) jest wystarczającą rozrywką. Gdziekolwiek się nie ruszymy spotykamy ogromną liczbę turystów i w dodatku nawet na plaży dopadnie Cię handlarz, aby zaproponować Ci najróżniejsze produkty, począwszy od lodów po okulary słoneczne czy zegarki. W górach, kiedy opuścimy turystyczną miejscowość i wybierzemy się na szlak możemy podziwiać otaczającą nas przyrodę i cieszyć się błogą ciszą. Plażom niestety brakuje pięknych krajobrazów. Turystyka wysokogórska daje możliwość podziwiania zapierających dech w piersiach widoków, których nie możemy doświadczyć nigdzie indziej.
Takie wędrówki po górach pozytywniej wpływają również na naszą sylwetkę, niż leżenie plackiem na plaży i opychanie się co krok niezdrowym jedzeniem.
Również turyści są do siebie sympatyczniej nastawieni, wymieniają się uśmiechami i chętnie pomagają sobie wzajemnie na szlakach jeśli zajdzie taka konieczność. Nad morzem jedynie możemy się spotkać z nieprzyjemnymi komentarzami, gdy właśnie zajęliśmy swoim kocykiem centymetr czyjegoś miejsca na plaży.
Warto wspomnieć o jeszcze jednej ważnej zalecie gór, a mianowicie o czystym powietrzu, które bardzo pozytywnie wpływa na nasz organizm. Dzięki temu chociaż na chwilę możemy dać odpocząć naszym płucom, które na co dzień zmagają się z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, takimi jak: miejski smog, spaliny samochodowe czy przemysłowe.
W górach również nie musimy rezerwować noclegów w komercyjnych ośrodkach, możemy bowiem poszukać do tego klimatycznego miejsca, aby cały wyjazd był odpowiednim przeżyciem. Hotele Zakopane Krupówki mają bardzo szeroką bazę miejsc noclegowych, ale jeśli szukacie klimatycznego noclegu odwiedźcie willę – Hotel Kasprowy Wierch.