Co warto wiedzieć o dywanach?

Elegancki salon z przeszkleniami

Dywany to idealne rozwiązanie, jeżeli chcemy ożywić wnętrza. Dzięki niemu można szybkimi łatwo zakryć wszelkie niedoskonałości leciwej i podniszczonej podłogi. Dywany do tego stanowią doskonałą dekoracje oraz stanowią istotny element wystroju pomieszczeń. Zdecydowanie najczęściej występują dwa rodzaje dywanów, a zaliczamy do nich dywany tkane ręcznie oraz dywany produkowane maszynowo. Rodzaje dywanów odróżnia od siebie także materiał, który został użyty donicy wykonania. To głównie od materiału dywanu zależy miejsce, gdzie zostanie on położony. Istotne cechy, od których zależy jakość dywanów, to posiadane przez nie tak zwanych punktów na metr kwadratowy, a więc chodzi tutaj o rozdzielczość dywanu. Standardowe gładkie dywany maja zazwyczaj od 150-500 tysięcy punktów dzięki czemu są miękkie oraz dają wyraźny wzór, czy też motyw.

Z jakich materiałów najczęściej produkuje się dywany? 

Do materiałów, z których zdecydowanie najczęściej produkowane są dywany, zaliczyć możemy jedwab oraz wełnę. To właśnie dzięki nim, dywan jest bardzo miękki, jak również posiada wysoką odporność na wszelkie zabrudzenia. Trzeba również wspomnieć o tym, że wełna jest zaraz za jedwabiem najszlachetniejszym surowcem, który stosowany jest do produkowania dywanów. Do tego, jeżeli chcemy, aby nas dywan był odporny na ścieranie, to powinnismy zdecydować się na model, który uzupełniony jest o polipropylen. Na rynku znajdziemy także dywany wykonane z takich materiałów, jak na przykład akryl, czy też poliamid.

 

Dywan przy kominku, zdjęcia pochodzą ze sklepu internetowego oferującego dywany https://www.kochamydywany.pl/

 

Dywan jako miejsce zabaw

 

Sznurkowy dywan w salonie

 

Dywan syntetyczny w salonie

 

Dywan w pokoju z aneksem kuchennym

 

Na co musimy zwrócić szczególną uwagę?

Jeżeli szukamy idealnego dywanu, to najpierw musimy zadać sobie pytanie, gdzie go położymy. Musimy mieć na uwadze fakt, że do przedpokoju najlepiej sprawdzi się dywan, który jest wykonany z materiałów odpornych na wszelkie zabrudzenia oraz ścieranie. Ważna jest również kolorystyka. W pomieszczeniach, w których często przebywamy, zdecydowanie najlepiej sprawdza się dywany o ciemniejszym zabarwieniu o niskim runie.

Dywan do pokoju dziennego

Jeżeli poszukujemy dywany do jadalni, czy też do pokoju dziennego, to powinniśmy poszukać takiego, który będzie charakteryzował się sprężystością, jak również będzie łatwy w czyszczeniu. Takie cechy posiada wełna. Jeżeli poszukujemy dywanu do pokoju dziecięcego, to zadecydowanie najlepszy będzie dywan miękki i kolorowy, ponieważ jest on bezpieczny i może urozmaicić zabawę dziecka.

Dywan do sypialni

Bez wątpienia w sypialni najlepiej sprawdza się dywany o jasnym zabarwieniu, miękkie, które posiadają wysoki włos. Dzięki takiemu dywanowe pomieszczenie będzie cieplejsze i wyda się bardziej przestronna. Najlepsze będą dywany wełniane. Na rynku obecnie nie brakuje wełnianych dywanów w różnych wzorach oraz kolorach.

Dywany wełniane

Są całkowicie naturalnymi wyrobami, które dają wysoki komfort użytkowania. Ich plusem jest ekologiczność, gdyż wełna, która się rozkłada nie powoduje wydzielanie szkodliwych substancji do środowiska, dzięki temu że posiadają wszelkie atesty, stosowane są w pokojach dziecięcych, jak i w przedszkolach.