Brasit – autoryzowany przedstawiciel światowych producentów systemów energii odnawialnej

Nasze pociechy dorastając z dnia na dzień zadają nam coraz więcej pytań. Stają się one także z każdym dniem coraz poważniejsze i trudniej nam odpowiedzieć na niektóre z nich.
Skąd się bierze prąd w gniazdku elektrycznym jest jednym z ciekawszych pytań jakie zadają nam dzieci. Powinniśmy sami przeanalizować głębiej odpowiedź na to pytanie, gdyż z reguły odpowiadamy, że jest wytwarzany w elektrowni cieplnej i wysyłany do naszych domów za pomocą sieci elektrycznej. I tak oto trafia do naszych gniazdek. Wszystko się zgadza, jednak wytrwalsi mogą zapytać skąd w takim razie prąd bierze się w elektrowni?


Jeszcze kilkadziesiąt lat temu odpowiadając na to pytanie wymienilibyśmy tylko nieodnawialne źródła energii, czyli przede wszystkim surowce kopalne, a mianowicie: węgiel brunatny, węgiel kamienny, ropa naftowa czy gaz ziemny. Ich eksploatowanie następuje jednak dużo szybciej niż naturalne ich rekonstruowanie, dlatego w obecnych czasach przy bardzo gwałtownym rozwoju przemysłowym i technologicznym szybko mielibyśmy ich brak.
Na szczęście świat idzie do przodu, dzięki czemu dużo korporacji inwestuje już w odnawialne źródła energii, które są praktycznie niewyczerpalne, a zarazem ekologiczne. Do najistotniejszych odnawialnych źródeł energii należy wymienić energię wiatru, energię słoneczną, pływów morskich oraz spadku wody. Trzeba zwrócić uwagę, że energia odnawialna w przeciwieństwie do nieodnawialnej jest energią przyjazną człowiekowi oraz środowisku.
Energia nieodnawialna skutkuje zanieczyszczeniem powietrza i wody, degradacją gleby jak i roślinności oraz zniekształceniem rzeźby terenu. Z wielu statystyk wynika, że przy obecnym wydobyciu, złoża ropy naftowej wyczerpią się za około 30 lat, dlatego to energia odnawialna jest przyszłością świata.


Każdy z nas widział na pewno specjalne kolektory słoneczne pochłaniające promienie słoneczne i przetwarzające je na ciepło lub energię elektryczną. Na terenach bardzo wietrznych powstają tak zwane farmy wiatrowe, które nie dość, że dostarczają nam energię, są również bardzo ciekawą formą zagospodarowania terenu.
Wykorzystanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł staje się z dnia na dzień coraz bardziej popularne, bardzo dużo osób montuje bowiem na dachach swoich domów kolektory słoneczne. Miasta również stawiają na energię odnawialną instalując solarne lampy uliczne posiadające w swojej konstrukcji niewielkie kolektory słoneczne. Solarna lampa uliczna jest aktualnie jednym z najbardziej oszczędnych źródeł światła używanych do oświetlania ulic, skrzyżowań, a nawet autostrad. Stosowana jest również w parkach, placach zabaw oraz w obiektach handlowych.
Bardziej popularnym rozwiązaniem wykorzystywanym w wielu miastach staje się tak zwane oświetlenie hybrydowe.
Hybrydowe lampy uliczne są zasilane z dwóch źródeł: modułów fotowoltaicznych oraz turbiny wiatrowej. Energia elektryczna składowana jest w akumulatorze, znajdującym się wewnątrz konstrukcji. Źródłem światła są zazwyczaj diody LED. Lampa fotowoltaiczna nie wymaga przyłącza do sieci energetycznej, a jej główną zaletą jest brak opłat za energię elektryczną, tym bardziej, że posiada wysoką trwałość źródła światła sięgającą prawie 20 lat.

W dzisiejszych czasach mamy na rynku wiele przedsiębiorstw specjalizujących się w produkcji oraz dystrybucji sprzętu zasilanego odnawialnymi źródłami energii.
Przykładem takiego zakładu jest niewątpliwie firma Brasit mająca swoją siedzibę w Kurowie, będąca autoryzowanym przedstawicielem światowych producentów systemów energii odnawialnej. Głównym celem firmy jest bowiem wdrażanie innowacyjnych systemów bazujących na energii odnawialnej, a także technologii LED. Przedsiębiorstwo to posiada wieloletnie doświadczenie związane z innowacją technologiczną oraz młodą kadrę inżynierów z wykształceniem kierunkowym technicznym. Władają oni wieloma językami, co bardzo przydaję się w międzynarodowych kontaktach z producentami sprzętu oraz posiadają mają doświadczenie w dziedzinach odnawialnych źródeł energii. Firma ta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klienta, gdyż stara się sukcesywnie podnosić swoje kwalifikacje i gwarantuje wysoką jakość świadczonych usług. Oferuje bowiem szeroką gamę wyrobów zbudowanych na bazie odnawialnych źródeł energii, jak również usług z nimi związanych. W razie potrzeby pomoże również w doborze odpowiedniego sprzętu, dostarczy go do klienta i uruchomi.
Żyjemy w czasach gdzie bardzo istotne jest dbanie o środowisko naturalne. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii przyczyni się do redukcji kosztów zużycia energii elektrycznej dla korporacji, samorządów, instytucji, gospodarstw domowych, a także gospodarstw rolnych.
Jeśli chcielibyście zastosować podobne rozwiązania we własnych przedsiębiorstwach, gospodarstwach czy domach skontaktujcie się z firmą Brasit, a z pewnością będziecie usatysfakcjonowani z rozwiązań oferowanych przez tę firmę. Wystarczy, że wpiszecie w internecie frazy: „ solarna lampa parkowa”, „hybrydowa lampa uliczna” czy „ uliczna lampa fotowoltaiczna” , a  z pewnością ją znajdziecie. Warto zainwestować w odnawialne źródła energii, gdyż jest to nasza przyszłość.