Przewodnik po Korfu

Lazurowewe wybrzeża, malownicze miasteczka, powiewy gorącego wiatru…Czy to nie brzmi jak marzenie?

Wystarczy powiedzieć: Korfu.

Podstawowe informacje

  • waluta: euro
  • język: grecki
  • komunikacja na wyspie: autobusy miejskie i pozamiejskie
  • dojazd: samolotem lub statkiem
  • numer kierunkowy: 26610

Powtórka z historii

Wyspa ta przechodziła z rąk do rąk od wielu wieków, należała do Rzymu, Bizancjum, Francji, Anglii aż ostatecznie pozostała pod opieką Grecji, gdzie znajduje się aż do dzisiaj.

Wyspa stała się sławna dzięki pisarzom- Laurence’owi oraz Geraldowi Durellom, którzy w swoich utworach bardzo zachwalali to miejsce.

Korfu Co Warto Zobaczyć

Jedną z najbardziej znanych atrakcji jest Paleokastritsa– niezwykle malownicza miejscowość w północno- zachodniej części wyspy. Co ciekawe, w jej pobliżu znajduje się góra w okolicach której kręcono jeden z filmów o Jamesie Bondzie.

Zamek Angelocastro to twierdza wzniesiona przez jednego z bizantyjskich władców, pełniąca niegdyś funkcję głównie obronną, obecnie zostały z niej ruiny.

Kerkyra, czyli stolica wyspy jest jednym z najczęściej odwiedzanych tam miast. Znajduje się w niej sporo zabytków, Stare Miasto zostało wpisane w 2007 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Najbardziej malownicze plaże, takie jak Porto Timoni, Agios Georgios czy Barbati Beach to miejsca zdecydowanie warte uwagi. Ciężko nie ulec ich urokowi- prawdziwe cuda natury.

Jest takie miejsce, o którym krążą ciekawe legendy. Mowa tutaj o Kanale Miłości, czyli naturalnie stworzonym tunelu z klifów, którego przepłynięcie, według podań, gwarantuje szybkie znalezienie kochanka.

Wycieczki po wyspie

Korfu oferuje szeroki wybór sposobów na zgłębianie tajników wyspy. Wycieczki rowerowe, samochodowe, taksówkowe to ciekawe alternatywy wycieczek pieszych, których oczywiście też nie brak. Ponadto jest wiele możliwości podróży na wodnych, na przykład łódką czy motorówką.