Poznaj witaminy, które pomogą w pracy biznesmena!

Podstawowe witaminy, które powinien zażywać profesjonalny biznesmen!

  1. Czasem mniej znaczy lepiej – czyli dlaczego warto zażywać tylko niektóre witaminy?

Dieta obfitująca w warzywa, owoce, dobrej jakości mięso i ryby – zapewni duże pokrycie mikro i makro składników. Nie ma co obsesyjnie szukać dodatkowych wspomagaczy, jeśli zostało udowodnione, że zbilansowana dieta to najlepszy naturalny zasilacz zdrowia. Jednak czasem warto zastosować dodatkowe suplementy, które wspomogą pracę organizmu.

  1. Czy witaminy są potrzebne Twojemu organizmowi?

Potrzebujemy witamin w naszej diecie, aby zachować długoletnie zdrowie oraz witalność. Jeśli cierpisz na poważne niedobory witaminy C – możesz zachorować na szkorbut. Jeśli dziecku w organizmie będzie brakowało witaminy D – może dojść do pokrzywienia nóg, czyli tzw. krzywicy. Zbyt mało witaminy A może doprowadzić do ślepoty.

  1. Co powinny suplementować osoby prowadzące biznes?

Aby ulżyć w stresie oksydacyjnym w komórkach, warto włączyć do diety dobrej jakości antyoksydanty. Przeciwutleniacze, takie jak witamina A, C i E zapewnią ochronę, która pomoże w zmniejszeniu szkód spowodowanych wolnymi rodnikami.

Witaminy z grupy B – przeprowadzone badania wykazały, że uzupełnienie witamin z grupy B, przez okres od dwóch do dwunastu tygodni, może poprawić subiektywny nastrój oraz zmniejszyć poziom stresu.

Multiwitaminy – wspomogą organizm kompleksowo i dostarczą odpowiednich witamin. Jednak zażywanie kompleksu witamin może okazać się nieskuteczne, gdyż do końca nie wiadomo, jakich substancji brakuje organizmowi. Do osiągnięcia najlepszych rezultatów, warto przed zastosowaniem suplementu skonsultować się ze specjalistą lub dietetykiem, który doradzi jakich preparatów używać.

Zobacz jak witamina d3 k2 zmienia podejście do biznesu w życiu.