Najważniejsze parametry techniczne każdego wózka dziecięcego – przed wyborem musisz je poznać!

Niekoniecznie widoczne na pierwszy rzut oka, choć bardzo ważne. Poznaj najważniejsze parametry techniczne, na jakie powinnaś zwrócić uwagę przy zakupie wózka dziecięcego. To naprawdę ma znaczenie!

Parametry techniczne mają bezpośredni wpływ na komfort użytkowania wózki dziecięce. Od nich często zależy to, jak będzie się on prowadził, a także czy Twojemu dziecku będzie w nim wygodnie.

Jakie parametry techniczne mają znaczenie?

Jednym z najważniejszych elementów, na które powinnaś zwrócić uwagę jest sam stelaż. Aluminiowy jest jednym z najlżejszych, zatem doskonale sprawdzi się w przypadku osób mieszkających w blokach i wieżowcach. Ponadto jest to również trwała propozycja. Z tego wynika, że bardzo ważna jest właśnie sama waga wózka. Co prawda, im cięższy, tym będzie on bardziej stabilny, jednak trudniej będzie nim manewrować. W sklep z wózkami wozki-foteliki.pl znajdziesz propozycje modeli z najwyższej półki. Wybierz najlepszą propozycję dla siebie i ciesz się wysokiej jakości wykonaniem. Podczas zakupów pamiętaj również o tym, aby nie pominąć kwestii zawieszenia. Wybierz najlepiej miękkie, dzięki któremu Twoje dziecko nie wybudzi się ze snu, nawet gdy będziesz jechać po nierównym podłożu. Same hamulce z kolei powinny działać bardzo lekko. Nie powinnaś przykładać dużej siły do ich użycia. Pamiętaj również o tym, że europejska norma mówi o tym, że hamulec musi znaleźć się po obu stronach wózka! Ma to spore znaczenie dla Twojej wygody i bezpieczeństwa dziecka. Jednym z najważniejszych aspektów technicznych, jeżeli chodzi o wózki dziecięce są koła. Duże i pompowane sprawią, że spacery po nierównych powierzchniach, w śniegu, a także w piasku nie będą żadną przeszkodą. Ponadto ten rodzaj kół doskonale amortyzuje wszelkie wstrząsy i sprawia, że dziecko czuje się komfortowo podczas każdej podróży. Małe i twarde kółka z kolei najczęściej spotykane są w wózki spacerowe Warszawa. Są zazwyczaj bardzo zwrotne, jednak nie sprawdzą się w przydatku polnej drogi! Jest to raczej propozycja dla osób, które mieszkają  w mieście. Ostatni rodzaj to kółka piankowe, które są znacznie lżejsze od dużych kół pompowanych. Doskonale sprawdzają się w przypadku osób, które mieszkają w blokach i każdego dnia muszą pokonywać schody, aby dotrzeć do domu. Jest to niestety mniej trwała propozycja. Podczas zakupu zwróć uwagę na te wszystkie kwestie, a na pewno dokonasz odpowiedniego wyboru, a Twój wózek sprawdzi się w każdej sytuacji.